Saketi do klupe Fortituda pre Repeše

Izvor: RTS, 28.Maj.2020, 09:11

Saketi do klupe Fortituda pre Repeše

Italijanski selektor Meo Saketi novi je trener Fortituda iz Bolonje, koji će naredne sezone igrati u sve jačoj Fiba Ligi šampiona.
Iako se prethodnih dana u italijanskim i hrvatskim medijima moglo pročitati da je Jasmin Repeša gotovo izvesno novi trener slavnog kluba, došlo je do preokreta.

Naime, trener nacionalnog tima Italije od 2017. godine i do juče italijanskog kluba Vanoli Kremona >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Romeo Meo Saketi sporazumno se rastao sa tim klubom i preuzeo Fortitudo, koji će mu biti čak 11. klub u karijeri.
Prethodno je sedeo na klupi Torina, Astija, Bergama, Kasteljeto Tičina, Fabriana, Orlandine, Udina, Sasarija, Brindizija i na posletku Kremone.
Time je klub iz Bolonje, koji je u trenutku prekida Serije A bio na osmom mestu na tabeli, dobio je i prihvatio poziv da sledeće sezone nastupa u sve jačoj i ambicioznijoj košarkaškoj Ligi šampionau koju su nedavno iz Evrokupa prešli Ritas, Darušafaka i Bilbao, a blizu koje je i šampion Bosne i Hercegovine, ekipa Igokea iz Aleksandrovca.
Tako će bivši klub sadašnjeg trenera ljutog gradskog rivala Virtusa Aleksandra Đorđevića nakon samo godinu dana od ulaska u italijansku elitu sada izaći i na evropsku scenu, gde je krajem prošlog i početkom ovog veka igrao bitnu ulogu. 

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.