Remi u Valensiji, trijumf Benfike

Izvor: B92, 20.Nov.2012, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Valensije i Bajerna odigrali su nerešeno 1:1 petom kolu grupe F Lige šampiona, a u dvoboju Benfike i Seltika u grupi G slavili su Portugalci sa 2:1.

Bajern je tokom većeg dela meča bio opasniji tim, da bi Valensija zaigrala bolje tek nakon isključenja svog defanzivca Baranjana, koji je u 34. minutu dobio drugi žuti karton. Domaći su poveli posle odlične solo akcije Fegulija u 77. minutu, da bi bod >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gostima doneo Tomas Miler četiri minuta kasnije.

Benfika je protiv Seltika povela u sedmom minutu golom Ole Džona, koji je iskoristio centaršut Salvija i lošu intervenciju Skota Brauna.

U 32. minutu škotski tim je izjednačio golom Jorgosa Samarasa, koji je posle kornera bio najviši u skoku i savladao Artur. Međutim, u 72. minutu Esekijel Garaj, nekadašnji igrač Reala i Santandera, koristi spuštenu loptu Luisaa i postiže pogodak za trijumf svog tima.

Akciju kod odlučujućeg gola započeo je srpski fudbaler Nemanja Matić, koji je igrao za Benfiku do 78. minuta.

Izveštaj sa mečeva BATE - Lil i Spartak - Barselona pročitajte ovde.