Izvor: B92, 04.Nov.2014, 19:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pelegrini: Možemo da osvojimo LŠ
Menadžer Mančester Sitija Manuel Pelegrini rekao je kako veruje da njegov tim može da osvoji Ligu šampiona ove sezone, uprkos nezavidnoj poziciji u E grupi.
Aktuelni engleski prvak osvojio je iz tri utakmice samo dva boda, nema pobedu i za vodećim Bajernom iz Minhena zaostaje sedam, a za drugoplasiranom Romom dva boda uoči dvoboja sa fenjerašem, moskovskim CSKA.
Susret između Mančester Sitija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i CSKA igra se u sredu u 20.45 na “Etihadu”, a istom terminu se sastaju Bajern Minhen i Roma.
“Nemamo više nikakvog prostora za greške. Predstojeći meč je veoma važan, moramo da ga dobijemo, jer je naš cilj osvajanje Lige šampiona. Mislim da smo u stanju to da uradimo, jer imamo dobar tim”, izjavio je Pelegrini.
Čileanski stručnjak ocenio je da duel sa Moskovljanima nije ‘biti ili ne biti’, ali je naglasio da je svakako izuzetno bitan.
“Možda ima pet ili šest klubova boljih od nas ili na istom nivou, ali mi smo veoma ambiciozni i sa pobedničkim mentalitetom verujemo da možemo da osvojimo trofej. Videćemo šta će se dogoditi. Nastojaćemo da dobijemo dve utakmice kod kuće, čekati šta će drugi da urade, ali sam siguran da će odluka o plasmanu u nokaut fazu pasti u poslednjem kolu”, zaključio je Pelegrini.
Popularni ‘Građani’ u sredu će nastupiti oslabljeni bez povređenih Davida Silve, Aleksandra Kolarova i Frenka Lamparda.






