PRIMERA: Real petardom po Majorki

Izvor: Mondo, 16.Mar.2013, 23:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIMERA: Real "petardom" po Majorki

Madriđani kod kuće lako savladali tim Gregorija Manzana - 5:2. Sosijedad pobedom protiv Valjadolida napravio veliki korak ka kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Trener Galatasaraja Fatih Terim posetio je u subotu uveče stadion Santjago Bernabeu, u želji da lično vidi protivnika svog tima u četvrtfinalu Lige šampiona.

Video je ono šta je i očekivao.

Ekipa Žozea Murinja jeste dozvolila >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Majorci da povede u 6. minutu, golom Insuea, pa potom da u 21. minutu stekne i prednost 2:1 (golom Alfara), ali su bodovi ostali u Madridu, prekoretom u drugom poluvremenu.

Gonzalo Iguain (dva puta), Kristijano Ronaldo, Luka Modrić i Karim Benzema sprečili su iznenađenje i produžili niž nepobedivosti svog tima na domaćem terenu. Sada iznosi 37 utakmica.

Real je trijumfom nad Majorkom ušao i u istoriju španskog fudbala. Prvi je klub koji je osvojio 1000 bodova u elitnom rangu. Barselona ima 981.

Real Sosijedad nastavlja svoj pohod ka Ligi šampiona.

Tim iz San Sebastijana ni u desetoj uzastopnoj utakmici u Primeri nije poražen, na Anoeti je deklasirao Valjadolid 4:1, u utakmici 28. kola.

Ovim trijumfom ekipa Sosijedad se učvrstila na četvrtom mestu tabele.

Najzaslužniji za pobedu domaćina bio je dvostruki strelac Francuz Antoan Grizman, a po jedan gol postigli su Imanol Agireče i kapiten Ćabi Prijeto.

U timu Miroslava Đukića svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Antonio Rukavina. Za gostujući sastav počasni pogodak dao je Havi Guera u 87. minutu.