Osasuna gazi ka Evropi, prekaljene zvezde donele pobedu Malagi

Izvor: Blic, 25.Mar.2012, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Saragose su upisali nove bodove spasa pošto su u 95. minutu sa bele tačke stigli do trijumfa nad favorizovanim Atletikom iz Madrida u 29. kolu Primere - 1:0. Malaga je u gostima zabeležila pobedu nad Espanjola 1:2 i tako zadržala nadu da se nađe na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, dok je Osasuna ostvarila pobedu na neugodnom terenu Levantea (0:2) golovima Raula Garsije u 16. minutu i Nina u 79. minutu.

Svetlo na kraju tunela je počelo da se nazire u Saragosi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pošto su posle dve uzastopne pobede i remija došli na samo tri boda od Viljareala, koji drži prvo mesto iznad zone ispadanja.

Madriđani su se nadali da će na gostovanju "fenjerašu" pronaći način da dođu do pobede, međutim, ispustili su bodove koji bi mogli da ih koštaju evropskog mesta na kraju sezone. Najbolju šansu za "jorgandžije" imao je Adrijan neposredno pred poluvreme, ali mladi Španac nije najbolje reagovao sa peterca posle odličnog centaršuta Salvija.

Odluka je pala u poslednjem minutu utakmice kada je Dijego Godin srušio Heldera Postigu u šesnaestercu, a siguran realizator najstrože kazne bio Apono - 1:0.

Ekipa Espanjol je poveo u 24. minutu preko Kutinja koji je doživeo preporod od kada je došao na pozajmicu iz milanskog Intera. Tada se pomislilo da će lako izaći na kraj sa Malagom koja ima velike planove za budućnost.

Ekipa sa „El Prata" držala je sve pod kontrolom do 76. minuta kada je bivša zvezda Real Madrida i Mančester junajteda Rud van Nistelroj zatresao mrežu za poravnanje rezultata u Kataloniji.

Dva minuta nakon Nistelroja, bivši štoper Bajerna iz Minhena Martin Demikelis donosi prednost Malagi i tako uvodi meč u mirniju završnicu urpkos naporima domaćina da izvuče makar bod iz ovog meča.

Malaga je ovom pobedom sustigla Valensiju i sa nova tri boda našla se na trećem mestu koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Napadač Osasune Dejan Lekić presedeo je ceo meč na klupi ali su njegov posao odradila krila te ekipe koja su najzaslužnija za ovu pobedu.

Raul Garsija je u ranoj fazi meča golom naterao protivnika da krene u ofanzivu koja mu nije od strane trenera naložena od početka meča.

Nino je u drugom poluvremenu samo potvrdio odličnu igru Osasune i veliki trijumf koji lansira tu ekipu na pozicije koje vode u Ligu Evrope.