Mreže mirovale na Emirejtsu, Arsenal i Čelsi razočarali publiku

Izvor: Blic, 21.Apr.2012, 17:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 35. kola Premijer lige odigrana je 150. ligaška utakmica između velikih londonskih rivala, Arsenala i Čelsija, koja je završena rezultatom 0:0.

Na krilima pobede protiv Barselone, londonski Čelsi je došao na Emirejts, gde je bez suspendovanog Ivanovića i povređenog Drogbe, ukrstio koplja sa Arsenalom.

Arsenal je u ovu utakmicu ušao sa imperativom pobede, kako bi otpisao Čelsi iz borbe za mesto u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Ligi šampiona.

Na kraju, obe ekipe su morale da se zadovolje sa jednim bodom u utakmici koja je više ličila na drugoligaški meč nego na veliki londonski derbi.

Pristalice oba tima nisu mogle preterano da uživaju u fudbalu, bar što se tiče prvog poluvremena.

Venger i Di Mateo su različito pristupili utakmici, te je Arsenal strpljivo gradio svoju igru, dok je Čelsi od samog starta svim snagama napao gol protivnika, ali bez nekog naročitog učinka.

Pred kraj prvog dela utakmice, iz strpljive igre topdžija, izrodila se najbolja šansa za domaći tim. Robin Van Persi je izveo slobodan udarac, a Loran Košćelni, koji je bio u duelu sa Salomonom Kaluom, slučajno zahvatio loptu i pogodio prečku Čehovog gola.

U drugom poluvremenu se ništa naročito nije promenilo, osim što je Arsenal bržom igrom preneo loptu na polovinu Čelsija, dok su plavci svoju priliku vrebali iz kontri.

Robin Van Persi nije pogodio mrežu iz igre punih 615 minuta, odnosno od utakmice protiv Njukasla, koja je odigrana 12. marta.

Imao je Holanđanin nekoliko pokušaja na ovom meču od kojih vredi izdvojiti šansu iz 82. minuta kada je, na asistenciju Songa, izašao sam ispred Čeha, ali i promašio gol.

Zakuvalo se na samom kraju drugog poluvremena kada su obe ekipe krenule po sva tri boda, ali je sve ostalo na pokušajima, pre svih Bosingve, koji je ispao sebičan u poslednjim trenucima utakmice.

20. Vulverhempton 34 5 8 21 34:73 23

Povezane vesti: Volkot odbio novi ugovor sa Arsenalom, Siti i Čelsi vrebaju Ferguson: "Veliku četvorku" je zamenila "velika šestorka" Ferguson: Sudije će doneti Čelsiju titulu Teri: Ako neko može da pobedi Junajted, onda je to Arsenal Venger: Više niko ne može da se poigrava sa Arsenalom

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.