Izvor: MozzartSport.com, 08.Maj.2021, 18:56

Može Lion i bez Depaja: Lorijan deklasiran na Žerlanu, Monako je na potezu (VIDEO)

Fudbaleri Olimpik Liona ostvarili jako bitan trijumf i izvršili pritisak na Kneževe u borbi za Ligu šampiona

Bez najboljeg igrača Memfisa Depaja, iskusnog Marsela i talentovanog Maksima Kakerea, Lion je uspeo da upiše zlata vrednu pobedu i to u dominantnom maniru. Na svom stadionu potpuno je nadigrao Lorijan (4:1) i tako makar na kratko zauzeo treću poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

17.05: >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << (7,75) Rems (4,30) Monako (1,45)

Sjajni Holanđanin je morao da odradi suspenziju, ali je ekipa Rudija Garsije i bez čoveka koji je ove godine postigao 19 golova uz 10 asistencija u šampionatu, uspela da u potpunosti nadigra rivala. Lorijan se bori za opstanak, imao je lepu priliku da upiše jako vredne bodove protiv desetkovanog Liona, ali je bio potpuno nemoćan. Totalna dominacija domaćina na Žerlanu, koji je uputio čak 11 udaraca u okviru protivničkog gola, samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Nardiju (sedam odbrana) gosti nisu pretrpeli pravu katastrofu.

Lion je sada treći sa 73 boda, ali Monako i dalje drži sve u svojim rukama (sutra gostuje Remsu). Kneževi su odmah ispod sa dva boda i utakmicom manje. Lorijan je ostao prvi iznad crte, sa bodom više od Nanta.

Nije bilo golova u prvom delu, da bi posle osam minuta igre u nastavku domaćin stigao do prednosti. Rajan Šerki je poslao loptu ka Husemu Auaru, vezista ju je fantastično primirio u kaznenom prostoru rivala, izbacio čuvara i potom zatresao mrežu nemoćnog Nardija sa ivice peterca. Iako je strelac prvog pogotka samo par minuta kasnije napustio teren, Garsija je uvođenjem Tijaga Mendesa pokazao da želi da sačuva prednost pre svega, Lion prosto nije mogao da se zaustavi. Igrao se 65. minut kada je Ekambi tukao iz dobre pozicije, golman gostiju je odbranio njegov pokušaj, ali je odbitak glavom u mrežu rivala ubacio Lukas Paketa.

Samo sedam minuta kasnije fudbaleri Lorijana su skrivili penal, a odgovornost je preuzeo Bruno Gimaraes. Golman Nardi je ostao ukopan u mestu, Brazilac je poslao loptu u desnu stranu i povisio prednost domaćina na 3:0. Već u 77. minutu bilo je i 4:0. Indisponirani Lorijan nije uspeovao da izađe na kraj sa nadahnutim protivnikom, Islam Slimani je na fantastičan način, popularnom "štiklom", proigrao Bruna, vezista je izbio sam pred protivničkog golmana i lako ga matirao po drugi put u kratkom vremenskom rasponu.

Skinuli su u tom trenutku domaći igrači nogu sa papučice za gas, svesni da su već osvojili tri boda, što je omogućilo Lorijanu da stigne do utešnog pogotka. Igrao se 83. minut, kada je rezervista Toma Monkondui u padu uputio sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora i tako makar malo ublažio težak poraz.

FRANCUSKA 1 – 36. KOLO