Izvor: MozzartSport.com, 07.Mar.2021, 22:00

Moglo je i 6:0, ali dobro je i ovako za Real Sosijedad (VIDEO)

Levante nadigran i pobeđen

Moglo je da bude i 6:0, ali na kraju je dovoljno i 1:0 za tri boda Real Sosijedada protiv Levantea.

Tim iz San Sebastijana je nastavio da sanja o Ligi šampiona mada će to biti jako teško jer četvrtoplasirana Sevilja ima tri boda više i utakmicu manje. Ipak, Baski su uradili ono što je do njih i savladali Levante koji je očigledno bio umoran i pod utiskom iscrpljujućeg polufinala Kupa kralja.

Žestoko je krenuo Real >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Sosijedad od prvog minuta i stvarao šanse ali je falila završnica. Mikel Merino je u osmom minutu pogodio stativu da bi dva minuta kasnije našao put do mreže na dodavanje Ojarzabala.

Mogao je domaći tim do poluvremenu da pobedlja prednost ali se ispromašivao. Ojarzabal je promašio penal, Isak je propustio šansu ’jedan na jedan’, a gostujući golman Kardenas je do poluvremena zabeležio još dve sjajne odbrane u šansama Ojarzabala i Merina.

I u drugom poluvremenu je viđena slična slika. Šanse su propuštali Merino, Duarte, Januzaj, Silva, Zubimandi, Isak...

Na kraju, umalo da Baski budo surovo kažnjeni za promašaje jer je Bardi direktno iz kornera pogodio prečku u 84. minutu. Bila je to najbolja šansa Levantea koji nije imao energije za nešto više.