Izvor: Vesti-online.com, 10.Dec.2014, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LŠ: Matić doneo bod Čelsiju u Mariboru, CSKA utišao "Etihad" (SVI GOLOVI)

Dok srpski klubovi ne mogu ravnopravno da igraju ni Ligu Evrope, Maribor blista u Ligi šampiona. Slovenački prvak odigrao je fenomenalnih 1:1 u "Ljudskom vrtu" protiv Čelsija i zadržao šanse da se plasira u osminu finala najjačeg klupskog takmičenja.

Kada je makedonski reprezentativac Ibraimi početkom drugog poluvremena doveo Maribor u vođstvo protiv "plavaca" činilo se da je na pomolu senzacija. Ipak, bod londonskom timu doneo je srpski reprezentativac Nemanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Matić, koji je 17 minuta pre kraja iz neposredno blizine, posle udarca glavom Terija, lako zatresao mrežu Slovenaca.

U utorak su, dva kola pre kraja grupne faze Lige šampiona, plasman u osmini finala ostvarili Real i Borusija Dortmund, a u sredu su im se pridružili: Bajern, PSŽ, Barselona i Porto. Blizu plasmana među 16 najboljih klubova Evrope su još: Bajer Leverkuzen, Arsenal i Šahtjor.

Pre pogotka srpskog veziste, Maribor je imao idealnu šansu, ali je Luka Zahović sa pet metara prebacio gol Čelsija. U finišu gosti su mogli i do pobede, ali je Eden Azar promašio penal. Belgijanac je mlako uputio loptu sa 11 metara, što je Handanović iskoristio i doneo veliki bod Mariboru.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se CSKA koji je slavio na "Etihadu" protiv Mančester Sitija, a junak "armejaca" je dvostruki strelac Sejdu Dumbija. Engleski šampion je ovim porazom umanjio šanse da se nađe u osmini finala. "Građani" su meč završili sa devetoricom. Isključeni su Fernandinjo i Jaja Ture.

Lionel Mesi je sa dva gola doneo pobedu Barseloni u Amsterdamu, a omaleni Argentinac je postigao 71. pogodak u Ligi šampiona i tako se na večnoj listi izjednačio sa Raulom.

Luis Adrijano je nastavio da teroriše BATE Borisov. Sa het-trikom postigao je beloruskom timu čak osam golova za 180 minuta. Bajern je bez problema slavio protiv Rome i zadržao stopostotan učinak, dok je gol Edinsona Kavanija u prvom minutu bio dovoljan PSŽ-u da pobedi kiparski APOEL. Porto je slavio u Bilbau, dok je prvi trijumf u Ligi šampiona ostvario i Sporting, koji je u Lisabonu pobedio Šalke.

GRUPA E

Bajern - Roma 2:0 (Riberi 38, Gece 64)

Mančester Siti - CSKA 1:2 (Ture 8, crveni karton Fernandinjo 70 - Dumbija 2, 34)

Redosled: Bajern 12, Roma i CSKA po 4, Mančester Siti 2 boda.

GRUPA F

PSŽ - APOEL 1:0 (Kavani 1)

Ajaks - Barselona 0:2 (Crveni karton Veltman 71 - Mesi 36, 76)

Redosled: PSŽ 10, Barselona 9, Ajaks 2, APOEL 1 bod.

GRUPA G

Maribor - Čelsi 1:1 (Ibraimi 50 - Matić 73)

Sporting - Šalke 4:2 (Sar 27, Džeferson 51, Nani 73, Slimani 90+1 - Čupo Moting 17, Aogo 88)

Redosled: Čelsi 8, Šalke 5, Sporting 4, Maribor 3 boda.

GRUPA H

Šahtjor - BATE Borisov 5:0 (Srna 19, Tešeira 48, Adrijano 58, 84, 90+3 - crveni karton Knaguš 45+4)

Atletik Bilbao - Porto 0:2 (Martinez 56, Brahimi 73)

Redosled: Porto 10, Šahtjor 8, BATE Borisov 3, Atletik Bilbao 1 bod.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA:

90+3. minut - Het-trik Luisa Adrijana. Osam pogodak na dva meča je dao BATE Borisovu. Šahtjor vodi 5:0.

90+1. minut - Islam Slimani rešio pitanje pobednika na meču Spoting - Šalke. Vode "lavovi" 4:2.

88. minut - Šalke smanjuje u Lisabonu. Gol je postigao Aogo.

85. minut - Penal za Čelsi. Eden Azar šutira, ali Handanović brani njehgov udarac. Ostaje 1:1.

80. minut - Siti sa devetoricom. Jaja Ture je dobio crveni karton. "Građani" pre ponorom.

76. minut - Lionel Mesi postiže drugi gol za Barsu. To je njegov 71. pogodak u Ligi šampiona i tako sustigao Raula.

73. minut - Brahimi je postigao drugi gol za Porto.

73. minut - Nemanja Matić izjednačio u "Ljudskom vrtu". Teri je glavom odbio loptu, a Srbin sa nekoliko metara ubacio loptu u praznu mrežu.

71. minut - Ajaks sa igračem manje. Isključen je Veltman.

70. minut - Manečster Siti sa igraćem manje. Brazilac Fernandinjo je dobio drugi žuti karton.

64. minut - Mario Gece povećava vođstvo Bajerna na "Alijanc areni" protiv Rome.

58. minut - Penal za Šahtjor. Precizan je bio Luis Adrijano. Vodi tim iz Donjecka 3:0.

56. minut - Porto vodi u Bilbau. Džekson Marinez se iskupio za promašeni penal krajem prvog poluvremena.

51. minut - Džeferson je doveo Sporting u vođstvo protiv Šalkea.

50. minut - Maribor vodi u "Ljudskom vrtu" protiv Čelsija. Gol je dao makedonski internacionalac Ibraimi.

48. minut - Šahtjor povećava vođstvo na 2:0 protiv BATE Borisova. U strelece se upisao Tešeira.

45+4. minut - U nastavku susreta, BATE će igrati sa desetoricom. Isklučen je Knaguš, zbog dva žuta kartona.

42. minut - Penal za Porto, ali su gosti promašili jedanesterac. Neprecizan je bio Džekson Martinez, zatresao je prečku.

38. minut - Bajern je poveo protiv Rome. Strelac Frank Riberi.

36. minut - Lionel Mesi postiže gol na "Amsterdam areni". Vodi Barselona protiv Ajaksa. Zanimljivo, omaleni Argentinac je pogodak postigao glavom.

34. minut - Novo vođstvo CSKA na "Etihadu". Opet je gol postigao Sejdu Dumbija.

27. minut - Sporting je izjednačio protiv Šalkea u Lisabonu. Gol je dao Sar.

18. minut - Dario Srna je postigao gol za Šahtjor protiv BATE Borisova. Asistent jhe bio Luis Adrijano, koji je pre 15 dana postigao pet golova beloruskog šampionu.

17. minut - Čupo Moting dovodi Šalke u vođstvu u Lisabonu protiv Sportinga.

8. minut - Jaja Ture je izjednačio protiv CSKA na "Etihadu". Sjajan gol iz slododnog udarca veziste "građana.

2. minut - Izenađenje na "Etihadu". Golom Sejdija Dumbije, CSKA vodi protiv Mančester Sitija.

1. minut - Počelo je svih osam susreta Lige šampiona. Prvi gol pao je u Parizu. PSŽ vodi protiv APOELa-. Gol je postigao Edinson Kavani.

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.