LIGA ŠAMPIONA: Mančester siti i Inter jednom nogom u polufinalu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Apr.2023, 22:54

Građani razbili Bajern, Neroazuri slavili u Lisabonu.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Bajern (3:0), dok je Inter bio bolji na gostovanju u Lisabonu protiv Benfike (2:0) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Već na samom startu meča u Engleskoj, domaći su mogli do gola. Poigravao se golman Bajerna Jan Zomer i malo je falilo da Erling Haland to iskoristi, ali je Švajcarac imao sreće.

U 26. minutu su gosti >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << zapretili preko Musijale, mladi fudbaler je bio prespor i njegov udarac je izblokirao Ruben Dijaš.

Siti je do prednosti stigao samo minut kasnije, veznjak Rodri je pravom lepoticom sa distance pogodio levi gornji ugao.

What a goal by rodri pic.twitter.com/3mHWIkqfgO

— CJ💙 (@chelsmaestroo) April 11, 2023

U 34. minutu je moralo da bude 2:0 za Građane. Gundogan je bio u kolosalnoj prilici, ali se fenomenalnom intervencijom istakao Jan Zomer.

Početkom drugog dela igre, Liroj Sane je mogao da kazni taj promašaj. No, ovoga puta je dobro intervenisao Ederson.

Odmah zatim, nova pretnja Sanea i nova odbrana bravurozna Edersona.

Nakon tih prilika nemačkog reprezentativca usledio je period bolje igre domaćina. Ređale su se šanse pred golom gostiju, a nagrada je stigla u 70. minutu. Upamekano se spetljao, izgubio loptu, a to je iskoristio Haland, sjajno dodao do Bernanda Silve koji je glavom na drugoj stativi bio neumoljiv.

BERNARDO SILVA!!! WELL DESERVED GOAL MAN IS BALLING TODAYpic.twitter.com/eFHFVgpsFH

— Dr Yash  (@YashRMFC) April 11, 2023

Sedam minuta kasnije i Erling Haland se upisao u strelce. Sjajna akcija domaćina, asistencija Stounsa i pogodak Norvežanina za veliku prednost pred revanš u Minhenu.

U meču u Lisabonu nije bilo toliko uzbuđenja, prava šahovska partija koja je na kraju pripala timu Simonea Inzagija.

Po priliku su imale dve ekipe u prvom delu utakmice. Rafa Silva je u 16. minutu pucao u levu stranu gola, ali je Andre Onana uspeo da odbrani šut.

Aćerbi je u 27. minutu oprobao udarac sa distance koji je završio preko gola.

Na prvi gol smo čekali 51. minut, a to je bilo Nikola Barele. Bastoni je sjajno centrirao, a omaleni veznjak je glavom prevario Vlahodimosa.

BARELLLLAAAAAAAAAAAA 1-0 pic.twitter.com/n7nuVhaI3u

— InterGIFs (@InterGIFs1908) April 11, 2023

Na isteku sata igre ponovo je zapretio Rafa Silva, ali je njegov pokušaja izblokirala odbrana Intera.

Nije bilo uzbuđenja sve do 80. minuta meča. Žoze Marijo je, neobjašnjivo, odigrao rukom u svom šesnaestercu, dosuđen je penal, a siguran sa bele tačke je bio Romelu Lukaku.

Revanš mečevi se igraju za osam dana u Minhenu i Milanu.

U utakmicama u sredu sastaju se: Real Madrid - Čelsi i Milan - Napoli