Inter dva puta utišao Da Luž i zakoračio u polufinale VIDEO

Izvor: B92, 11.Apr.2023, 22:54

Inter dva puta utišao "Da Luž" i zakoračio u polufinale VIDEO

Fudbaleri Intera savladali su Benfiku u Lisabonu rezultatom 2:0 (0:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

"Nero-azuri" su napravili ozbiljan korak ka plasmanu u polufinale elitnog takmičenja i to tako što su u potpunosti neutralisali sve ofanzivne kvalitete portugalskog tima.

U celom prvom poluvremenu se igralo onako kako je Inter želeo, a to je na naplatu došlo tek nakon šest minuta igre u nastavku.

Alesandro Bastoni je odlično centrirao pred >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gol Benfike, a tamo je jedan od najnižih igrača na terenu, Nikolo Barela, glavom zatresao mrežu.

Uhvatio je na pogrešnoj nozi Vlahodimosa i Inter je prvi put utišao stadion "Da Luž".

I u nastavku je tim Simonea Inzagija diktirao ritam, a ključ pobede jeste to što je zaustavljen upravo bivši igrač Intera Žoao Mario, koji je iz kluba pušten bez obeštećenja.

Ove večeri bio je očajan u napadu, a u 80. minutu je skrivio i penal, kojim je dodatno pojačao glas da je "veliki igrač malih utakmica".

Igrao je rukom u duelu sa Denzelom Damfrisom i Majkl Oliver je posle VAR asistencije pokazao na 11 metara.

Odatle je Romelu Lukaku bio precizan i potvrdio je prvu pobedu Intera u svim takmičenjima još od 5. marta.

I što je još važnije, značajno približio milanski tim polufinalu Lige šampiona, ali će to morati da overi za osam dana na "Đuzepe Meaci".

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona