Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2021, 00:21

Kneževi ne odustaju od Lige šampiona (VIDEO)

Monako na gostovanju Monpeljeu u okviru 20. kola stigao do nove pobede (3:2)

Monako je na gostovanju Monpeljeu stigao do nova tri boda (3:2) i tako nastavio seriju odličnih rezultata održavši korak sa timovima iz samog vrha.

Kneževi su rivala načeli u 24. minutu golom Kevina Folanda. Nemac je, nakon što je njegov tim pogodio prečku, spremno dočekao odbijenu loptu i iz prve, sa oko deset metara poslao neodbranjiv udarac za vođstvo.

U 33. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Monako je imao šansu preko Ben Jedera da udvostruči prednost, ali je kapiten gostiju gađao preko gola. Ipak, samo dva minuta kasnije Enrike Oliveira Silva je posla ocentaršut sa levog boka, a Ben Jeder je glavom prosledio loptu u malu mrežu i tako se iskupio za prethodni promašaj.

Muke domaćina produbio je Kongre u 61. minutu prekršajem za najstrožu kaznu koju je potom Ben Jeder pretočio u novi pogodak i već veoma osetno vođstvo. Ipak, Monpelje se nije demoralisao, odgovorio je sa dva brza pogotka i vratio neizvesnost u utakmicu zahvaljujući Vaiju i Derlou, međutim ispostavilo se da nisu imali dovoljno snage da makar stignu do boda.

Do kraja susreta najbolje šanse za Kneževe propustili su Golovin i Foland, dok je priliku za izjednačenje imao Derlo u 74. minutu, ali je njegov udarac odbranio golman Monaka.

Gosti su pobedom stigli do 11. slavlja i tako su prišli na tri boda Pari Sen Žermenu i Lilu koji zauzimaju mesta koja vode u Ligu šampiona, dok je Monpelje osmi put ostao praznih šaka ove sezone.

FRANCUSKA 1 – 20. KOLO