Juventus i Atletiko rutinski do tri boda

Izvor: B92, 01.Okt.2019, 23:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa i Atletiko Madrida ostvarili su prve pobede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Torinska "stara dama" savladala je ekipu Bajer Leverkuzena sa 3:0, dok su "jorgandžije" rezultatom 2:0 pobedili Lokomotivu u Moskvi.

Juventus jeste slavio bez primljenog gola, ali italijanskom klubu nije bilo nimalo lako da dođe do tri boda.

Leverkuzen je imao svoje šanse, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali su golovi ono što se računa, a njih su postigli Gonsalo Iguain u 17, odnosno Fernando Bernardeski u 62. minutu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kristijano Ronaldo, minut pre kraja meča.

U drugom meču grupe D, Atletiko je tek u drugom poluvremenu postigao golove i tako opravdao ulogu favorita.

U 48. minutu Žoao Feliks iskoristio je povratnu loptu Dijega Koste i doveo svoj tim u vođstvo.

Kontroverzni napadač je i desetak minuta kasnije ponovo asistirao, maltene na isti način, samo što je egzekutor ovoga puta bio Tomas Parti.

U narednom kolu Atletiko dočekuje Leverkuzen, a Juventus Lokomotivu.