Jong i Dejvis potopili Totenhem

Izvor: Blic, 06.Nov.2010, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle senzacionalne nedelje u kojoj su savladali Inter u Ligi šampiona fudbaleri Totenhema nastavili su sa lošim partijama u Premijer ligi nakon što su u prvoj utakmici 11. kola izgubili u Boltonu sa 4:2.

Domaći tim je na drugoj strani nastavio sa seriojom dobrih rezultata pa je posle treće pobede u ligi pretekao Totenhem i za sada stao na peto mesto gde ima dva boda manje od Mančester sitija.
Bolton je u prvom poluvremenu preko Kevina Dejvisa stigao do vođstva od 1:0, a igra gostujućeg tima totalno se raspala u nastavku kada je Hari Rednap izveo Vilsona Palasiosa.

U odsustvu Rafaela Van der Varta, gosti su izgubili bitku na sredini, pa je posle desetak minuta uigre u nasatvku na odloženu loptu Lin Čung Jonga Steinson povisio na 2:0. Reprezentativac južne Koreje bio je u centru pažnje i u 76. minutu kada je fauliran za penal, a Dejvis je drugim golom na meču rešio pitanje pobednika.

Iako je Totenhem u razmaku od še3st minuta smanjio na 3:2 i tri minuta pšre kraja najavio dramu, na scenu je ponovo stupio Dejvis koji je u 90. minutu spremio asistenciju Petrovu za konačnih 4:2.