Inter zakazao milanski derbi u polufinalu Lige šampiona

Izvor: B92, 19.Apr.2023, 22:54

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Posle pobede od 2:0 u Lisabonu, igrači Simone Inzagija su remizirali kod kuće rezultatom 3:3.

Tako ćemo u polufinalu gledati derbi grada Milana nakon što je istoimeni klub i najveći rival Intera prošao Napoli.

Na "Đuzepe Meaci" je viđen veoma zanimljiv meč u kom su gosti u samom finišu stigli do remija sa kojim su se oprostili od Lige šampiona.

Inter je kod kuće bez pobede >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mesec i po dana, a najavu boljih dana je dao Nikolo Barella kada je u 14. minutu doveo ekipu u prednost. Međutim, nije ni poluvreme došlo, a na semaforu je bilo 1:1.

Taličan za "orlove" je bio Frederik Auršnes koji je doneo Portugalcima izjednačenje u 38. minutu.

U drugom poluvremenu se razigrao Dimarko koji je asistirao kod oba pogotka domaćina.

Najpre je u 65. minutu pronašao Lautara Martinesa, a potom i Hoakina Koreu 13 minuta kasnije. Argentinski duo je povećao prednost na 3:1, što je trebalo da bude dovoljno za miran san "nerazura".

Ipak, pitala se nešto i Benfika koja je do kraja uspela da izjednači golovima Antonia Silve i Petra Muse.

Sada je jasno da će Italija imati predstavnika u finalu, dok će im rival biti bolji iz duela Real Madrida i Mančester sitija.

Zanimljivo je kako će ovo biti prvo polufinale za Inter od 2010. godine kada su poslednji put osvojili kontinentalno takmičenje.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona