Hidink: Budimo čvrsti autsajderi

Izvor: Mondo, 08.Mar.2016, 13:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hidink: Budimo čvrsti autsajderi

Privremeni strateg Čelsija daje prednost Pari sen Žermenu, ali se nada pobedi od 1:0 i plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona.

Foto: Guliver/Getty images/Ryan Pierse

Treću godinu zaredom Čelsi dočekuje Pari sen Žermen u revanš susretu "nokaut" faze Lige šampiona.

Prošle sezone je u osmini finala bilo 1:1 u Parizu, pa 2:2 posle produžetaka na Stamford Bridžu (gol >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << odluke dao Tijago Silva), a 2014. u četvrtfinalu 3:1 za "svece" na Parku prinčeva i 2:0 za Čelsi u revanšu, kada je Demba Ba u 87. minutu rešio dvomeč u korist "plavaca".

Da li će ponovo odlučiti pravilo gola u gostima?

Posle februarskih 2:1 (Ibrahimović, Kavani - Mikel), Čelsiju je za prolaz u četvrtfinale dovoljna minimalna pobeda i prilično je izvesno da će trener Gus Hidink u sredu od 20.45 časova tražiti upravo rezultat 1:0.

"Nismo favoriti. Povratili smo samopouzdanje i imamo kvalitet, ali mislim da treba da se ponašamo kao čvrsti autsajderi. Da budemo ljutiti, ali na kontrolisan način... I maksimalno koncentrisani", rekao je 69-godišnji Holanđanin.

Čelsi je pod njegovim vođstvom izgubio samo jednu od 18 zvaničnih utakmica, upravo od Pari sen Žermena 16. februara.

Najveći Hidinkov problem i dalje je povreda Džona Terija, koji će gotovo sigurno propustiti i revanš osmine finala Lige šampiona (drugi standardni štoper Kurt Zuma je van stroja narednih šest meseci), ali će se u tim vratiti golgeter Dijego Kosta, koga je u subotu protiv Stouka menjao Bertran Traore, mladi internacionalac iz Burkine Faso.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.