Het-trik Dibale, Siti se provukao u Nemačkoj

Izvor: Mondo, 02.Okt.2018, 17:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juventus pobedio Jang bojs, Mančester siti do trijumfa u Sinshajmu stigao pred kraj utakmice, u 2. kolu Lige šampiona. Skomina nije svirao "čist" penal za Siti, Paolo Dibala dao tri gola za Juventus.

Poraz kod kuće od Olimpik Liona i teška, teška pobeda u gostima protiv Hofenhajma 2:1. To je učinak Mančester sitija u prva dva kola Grupe F. Juventus je savladao Valensiju na startu, a sada je >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << bio bolji i od Jang bojsa u Grupi H.

"Stara dama" je odigrala vrlo sigurno i zasluženo stigla do 3:0, u meču koji je obeležio Paolo Dibala.

Filipo Inzagi, Alesandro Del Pjero i Arturo Vidal bili su jedini fudbaleri Juventusa koji su postigli het-trik na utakmicama Lige šampiona. Od danas im se pridružio i omaleni Argentinac.

Dibala je postigao sva tri pogotka protiv Jang bojsa i tako dao veliki doprinos u osvajanju nova tri boda. Juve je bez mnogo problema održao čas fudbala švajcarskom prvaku u Torinu. Dibala je već u petom minutu načeo mrežu ekipe za koju je igrao i Miralem Sulejmani, ali je zamenjen pred kraj utakmice. Napadač Juventusa je do kraja prvog dela još jednom zatresao mrežu, a tačku na meč u kojem se manje, više i pre početka sve znalo, stavio je u 69. minutu, nakon asistencija Kvadrada.

Jang bojs je meč završio sa desetoricom, jer je Mohamed Ali Kamara za svega tri minuta dobio dva žuta kartona i u 78. je morao da izađe.

Siti je uz dosta sreće stigao do pobede u Sinshajmu. Doduše, oštećen je za penal, pa je tek u 87. minutu David Silva postavio konačan rezultat i to posle velike greške Stefana Poša. Štoper Hofenhajma želeo je da primi loptu, prikrao mu se Španac i postigao gol.

Isak Belfodil je već u 45. sekundi doveo domaćina do prednosti, ali je u petom minutu bilo 1:1. Strelac je bio Kun Aguero. Ako je Mančester siti bio opasan u prvom poluvremenu, u drugom je nemački predstavnik uspeo da osujeti sve napade, ali ne i da ostane koncentrisan prilikom poslednjih ataka Engleza.

Slovenački arbitar Damir Skomina nije svirao očigledan penal nad Lerojom Saneom posle starta golmana Olivera Baumana.

Sve povrede i suspenzije LŠ: Tinejdžeri na Zvezdu?

Sve utakmice drugog kola Lige šampiona možete da gledate na kanalima TV Arena sport i mts TV!

UŽIVO:

Grupa F

Hofenhajm - Mančester siti 1:2 (1:1)

/Belfodil 1 - Aguero 7, D. Silva 87/

Olimpik Lion - Šahtjor Donjeck 21.00 (Arena sport)

Grupa H

Juventus - Jang bojs 18.55 3:0 (2:0)

/Dibala 5, 34, 69/

Mančester junajted - Valensija 21.00 (Arena sport)

*************************************************************

- Gotovo je i u Sinshajmu 1:2!

- Gotov je meč u Torinu 3:0!

GOOOL!

87' Kakva greška odbrane Hofenhajma. Verovatno prva na utakmici, najveća sigurna. Stefan Poš je želeo da primiri loptu posle centaršuta sa leve strane, prikrao mu se David Silva, iskoristio neopreznost Austrijanca i pogodio.

79' Jang bojs gubi 0:3, a poslednjih 15-ak minuta imaće igrača manje, jer je Kamara dobio drugi žuti karton. Sami Kedira promašuje veliku priliku.

73' PENAL "čist kao suza" za Mančester siti, ali Skomina ga nije video. Sane je sve dobro uradio, ćušnuo loptu i ispord ruku Baumana, koji je očigledno kasnio, ali ni to nije bilo dovoljno za penal. Velika greška, Englezi su oštećeni.

72' Barnardo Silva je centrirao, a Aguero glavom pokušao, ali dosta mlako i po sredini. Posle skoro pola časa igre Siti je prvi put ozbiljno u drugom delu ugrozio gol Hofenhajma.

70' Siti ima još 20 minuta, a to se može reći i za Hofenhajm, koji se odlično brani, ali se ne libi i da sa više igrača krene napred.

GOOOL!

69' Het-trik Paola Dibale. Dugo je Jang bojs pritiskao Juventus, napadao jako, pa čak imao i prilika. Juve je pokušavao da umrtvi igru i iz toga je stigao do kontre, koju je Argentinac završio trećim golom na meču.

53' Nova šansa za Siti, prva u drugom delu. Laport je prošao po levoj strani, došao skoro do gola, kada je pasom po zemlji želeo da nađe Silvu, ali nije uspeo. Bilo je blizu!

Nastavljeno je na oba stadiona. Siti napada u Sinshajmu, ali se domaćin odlično brani. Dibala je pogodio stativu, a priliku je imao Hofanhajm. Dobar početak u drugom poluvremenu...

- Gotov je prvi deo i u Nemačkoj.

- U Torinu je završeno prvo poluvreme.

39' Laport je pogrešio, a udarac Belfodila, iz vrlo povoljne pozicije, odranio je Ederson. Lepa šansa za Hofenhajm.

- U međuvremenu u Sinshajmu Aguero propušta dve prilike. Tamo je početak utakmice kasnio dva minuta u odnosu na Torino.

GOOOL, I OPET DIBALA!

34' Argentinac se našao na pravom mestu u pravom momentu. Bles Matuidi je šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman David fon Balmos je odbio loptu do Dibale, koji rutinski pogađa mrežu. Zanimljivo da je golmanu Jang bojsa ostalo vrlo malo opciju, jer su posle šuta ispred njega izbila čak trojica protivničkih igrača.

20' U Torinu je Juve imao šansu da povede 2:0. Veliku šansu! Paolo Dibala je dobio loptu kao na tacni, ali je šutirao pravo u golmana po centrali sa 15-16 metara.

GOOOL!

7' Uzvratio je Mančester siti! Sumnjiva situacija, Silva je proigrao Sanea i veliko je pitanje da li se Nemac nalazio u ofsajdu. Ipak, iako je bio "spojen s golom", Sane je proigrao Kuna Aguera, koji je nekako uspeo da ćušne loptu u mrežu, jer je malo falilo da odbrana Hofenhajma otkloni opasnost.

Odličan početak na oba meča za neutralne ljubitelje fudbala. U prvih pet minuta već dva gola.

GOOOL i u Torinu!

5' Juventusu je trebalo nešto više minuta da probije odbranu Jang bojsa. Bonući je asistent, a Paolo Dibala strelac.

GOOOL u Sinshajmu!

1' Nije se završio ni prvi minuta, a domaća publika je iz euforičnog stanja prešla u trans. Do toga ih je doveo Isak Belfodil!