Genk šampion Belgije

Izvor: B92, 18.Maj.2011, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Genka osvojili su treću titulu šampiona Belgije remijem 1:1 sa Standarom iz Liježa u poslednjem kolu plejofa.

U odlučujućem meču Standard je poveo u 45. minutu golom Mangale, ali je bod vredan titule Genku obezbedio Nvanganga 13. minuta pre kraja meča.

Genk je bio drugi na tabeli tokom regularnog dela, ali sjajnim igrama u plejofu završio ispred Standarda, koji je bez poraza bio izjednačen po broju bodova (51). Titula je pripala Genku zbog boljeg učinka u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << regularnom delu sezone.

Ova dva tima nastupiće u trećoj rundi kvalifikacija za Ligi šampiona. U istoj rundi kvalifikacija, ali za učešće u Ligi Evrope nastupiće prošlogodišnji šampiona Anderleht koji je u poslednjem kolu poražen na svom terenu od Lokerena sa 4:3. Po dva gola za goste postigli su Febang i Leko koji je imao i dve asistencije.

Tim iz Brisela je sve šanse za osvajanje titule izgubio u prošlom kolu kada je Standard bio bolji sa 2:1. Četvrto mesto osvojio je Klub Briž koji će igrati dvomeč sa Vesterloom za mesto u kvalifikacijama za LE.

Briž je u 10. kolu plejofa sa 3:0 nadigrao Gent našeg Bojana Jorgačevića. Dvostruki strelac bio je Ivan Perišić, a jedan gol postigao je Ođiđa Ofoe.