Brajton brojao Vulvsima do šest, preokret Brentforda VIDEO

Izvor: B92, 29.Apr.2023, 18:01

Fudbaleri Brajtona ne odustaju tako lako od cilja, plasmana u Ligu šampiona.

Tim sa juga Engleske je u susretu 34. kola Premijer lige na Ameks stadionu prosto deklasirao ekipu Vulverhemptona, 6:0 (4:0) i tako ostvario 15. pobedu u sezoni.

Brajton je osmi na tabeli sa 52 boda, ali i sa sedam mečeva do kraja, tako da teoretski još mogu da obezbede plasman među četiri najbolja.

Na terenu, sve je išlo onako kako su želeli izabranici trenera Roberta de Zerbija.
Bio je to meč koji su obeležili strelci, Deniz Undav, Paskal Gros i Dani Velbek postigli su svaki po dva gola.

U prvom poluvremenu, Brajton je četiri puta zatresao mrežu Vulvsa, a strelci su bili Undav u šestom, Gros u 13. i 26. i Velbek u 39. minutu.

I u nastavku su bili veoma dobri, pa su Velbek u 48. i Undav u 66. potpuno dotukli grogirane goste.

Brentford je kod kuće uspeo da načini preokret protiv Notingem Foresta i slavi sa 2:1 (0:1).

Gosti, koji se bore za opstanak, poveli su u nadoknadi prvog poluvremena preko Danila.

Brentford je u 82. minutu uspeo da izjednači, a strelac je bio napadač Ivan Toni.

On je uspeo da pronađe rupu u živom zidu gostiju i pošalje loptu uz pomoć golmana Kejlora Navasa u levi donji ugao.

U četvrtom minutu nadoknade, posle solo akcije po desnoj strani, Džoš Da Silva je takođe čutirao u bliži, levi ugao gola Navasa i tako doneo pobedu domaćinu.