Izvor: RTS, 08.Dec.2021, 00:13

Ajaks bez greške u grupnoj fazi, Dortmund se "petardom" oprostio od LŠ

Fudbaleri Ajaksa okončali su grupnu fazu Lige šampiona u velikom stilu - pobedom nad Sportingom od 4:2.
Ajaks je takmičenje u grupnoj fazi završio onako kako je i počeo - pobedom.

Bez Dušana Tadića, koji je bio na klupi, Ajaks je rutinski upisao nove bodove.
Ale je sa penala doneo prednost "kopljanicima" u osmom minutu, čime je došao do desetog gola u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ligi šampiona i postao igrač kojem je najmanje vremena bilo potrebno da dođe do 10. gola u sezoni.
Santos je izjednačio u 22. minutu, a Antoni doneo novu prednost Ajaksu u 42.
Neres i Bergujs su pogađali u nastavku, a Tabata je u 78. minutu ublažio poraz gostiju.
Dortmund je na svom terenu bi ubedljiv protiv Bešiktaša - 5:0.
Malen je otvorio goleadu u 29. minutu, a Rojs je iskoristio penal u nadoknadi prvog dela igre.
Gosti su pred odlazak na odmor ostali bez Velintona, koji je isključen.
Rojs je još jedan gol postigao u nastavku, a onda je sa dva gola Erling Holand stavio tačku.
Ajaks će u narednu fazu sa prvog mesta - ima 18 maksimalnih bodova iz šest mečeva.
Sporting će u narednu rundu sa devet bodova, koliko ima i Dortmund, koji će se preseliti u Ligu Evrope.
Bešiktaš posle šest mečeva nema niti jedan bod.