Sigurne pobede Ajaksa i Dortmunda u poslednjem kolu

Izvor: Beta, 08.Dec.2021, 00:29

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras na svom terenu ekipu Sportinga sa 4:2, dok je Borusija Dortmund slavila protiv Bešiktaša sa 5:0, u utakmicama poslednjeg kola Grupe C Lige šampiona.U Grupi C je sve bilo poznato pred poslednje kolo - Ajaks i Sporting idu u osminu finala Lige šampiona, Borusija Dortmund u Ligu Evropa, dok je Bešiktaš završio takmičenje u Evropi.Ajaks je dominaciju u ovoj grupi potvrdio i večeras, pošto je upisao šestu pobedu.Strelci za Ajaks na večerašnjem meču bili su Sebastijan Ale u osmom minutu sa penala, Antoni u 42, David Neres u 58. i Steven Berghojs u 62. minutu. Golove za Sporting postigli su Nuno Santos u 22. i Tabata u 78. minutu.U drugom meču, Dortmund je poveo golom Doniela Malena u 29. minutu, da bi posao Bešiktašu dodatno otežao Velinton koji je u 43. minutu dobio direktan crveni karton.Na 2:0 povisio je Marko Rojs sa penala u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, a ubedljivu pobedu Dortmunda u u drugom poluvremenu potvrdili su Rojs u 53, Erlin Haland u 68. i 81. minutu.Ajaks je prvi u grupi sa maksimalnih 18 bodova, Sporting i Borusija Dortmund su sakupili po devet, dok je Bešiktaš takmičenje završio bez bodova.Žreb za nokaut fazu ...
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona