Izvor: Vesti-online.com, 07.Okt.2013, 08:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpski klub s jednim Srbinom
Košarkaski klub Hanover korpjeger (Hanoverski lovci na koševe) osnovao je 2006. Aleksandar Tunjić, sin Branka, u Hanoveru poznatog po prestižnom restoranu Dunav gril.
Aleks, kako ga po američki zovu, u Americi je studirao menadžment i igrao tenis, pa je osnivanje košarkaškog kluba delovalo kao iznenađenje. Međutim, da se Tunjić razume u >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << košarku kao i u tenis, potvrdili su rezultati. Za sedam godina njegovi Lovci na koševe popeli su se za sedam stepenica i sada su u Prvoj regionalnoj ligi.
U sportskim krugovima grada na Lajni o njima se mnogo pričalo, naročito ovih dana pred prvu utakmicu u ovoj po rangu četvrtoj košarkaškoj ligi Nemačke. A zanimljivo je, kada se o Korpjegerima priča, da se gotovo uvek govori kao o srpskom klubu, iako u njemu igra samo jedan Srbin, kapiten Ostoja Cvijanović.
OPŠIRNIJE PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU DNEVNOG LISTA "VESTI"
Nastavak na Vesti-online.com...





