Pobeda Klipersa, poraz Lejkersa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Dec.2014, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobeda Klipersa, poraz Lejkersa

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Klipersi su jutros u Los Anđelesu savladali Golden Stejt sa 100:86, uz 24 poena i sedam skokova "rezerviste" Džamala Kroforda.

Kroford je bio samo jedan od četvorice iz redova domaćeg sastava koji su "kumovali" drugom uzastopnom porazu "ratnika" u Stejpls centru pošto su pre samo tri dana i Lejkersi u istoj dvorani bili uspešniji od >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Golden Stejta.

Krofordu su se pridružili Kris Pol sa 22 koša, sedam skokova i četiri asistencije, zatim Blejk Grifin sa 18 poena, 15 uhvaćenih lopti i šest asistencija i DeAndre Džordan koji je utakmicu završio sa 14 koševa i 12 skokova.

Među poraženim "ratnicima" istakli su se Klej Tompson sa 15 poena, odnosno Stefon Kari čiji je učinak iznosio 14 koševa, devet skokova i sedam asistencija.

Za razliku od Klipersa koji su praznik obeležili pobedom, Lejkersima Božić nije doneo ništa dobro. Čikago ih je pobedio sa 20 poena razlike (113:93) a za najkorisnijeg aktera utakmice (MVP) proglašen je dojučerašnji "jezeraš", španski reprezentativac Pau Gasol.

Protiv bivšeg tima (Lejkersa), u kojem je proveo sedam godina i sa kojim je osvojio dva šampionska prstena, Gasol je ubacio 23 koša i 13 puta bio najviši u skoku. Njemu uz rame bili su Derik Rouz sa 20 koševa i šest asistencija i Džimi Batler koji je meč završio sa 21 poenom.

Rezultati:

Njujork - Vašington 91:102

San Antonio - Oklahoma 106:114

Majami - Klivlend 101:91

Čikago - L.A. Lejkers 113:93 i

L.A. Klipers - Golden Stejt 100:86
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.