Izvor: Mondo, 14.Avg.2012, 15:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Andersen u Feneru
Košarkaški klub Fenerbahče nastavlja da dovodi pojačanja i da gradi tim s kojim želi da napadne vrh Evrope.
Poslednje pojačanje Fenera u nizu je Australijanac Dejvid Andersen!
Kao glavni "krivac" za dolazak Andersena spominje se novi trener Fenerbahčea Simone Pjaniđani, koji je prošle sezone sarađivao sa iskusnim centrom u Montepaskiju.
Andersen je prošle sezone u Evroligi >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prosečno postizao 11.7 poena i šest skokova, dok je u italijanskom šampionatu imao učinak od 13.9 poena i pet skokova.
Na Olimpijskim igrama u Londonu predvodio je "kengure" sa 12 poena i šest skokova. Tokom karijere igrao je za Hjuston, Nju Orleans, Barselonu i moskovski CSKA.
Pre Andersena, Fenerbahče je u svoje redove doveo Boa Mekejleba, Majka Batista, Romejna Sata i Barisa Ermisa.
(MONDO - foto: Beta/AP)
Pogledaj vesti o: Evroliga, Olimpijske igre, London


















