Fantastični Teo, PAO prvi srušio Fener

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Feb.2016, 20:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fantastični Teo, PAO prvi srušio Fener

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić predvodio je danas moskovski CSKA do važne pobede nad Himkijem u osmom kolu Top 16 faze Evrolige.

CSKA je slavio sa 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32), a Teodosić je meč završio sa 26 poena, tri skoka i tri asistencije.

Srpski plejmejker imao je samo jedan pogodak iz dva pokušaja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za dva poena, ali je za tri pogodio šest puta iz devet pokušaja, a iskoristio je i svih šest izvedenih slobodnih bacanja. On je do ovog učinka došao za nešto manje od 26 minuta u igri.

Teodosića su ispratili Nando De Kolo sa 19 i Nikita Kurbanov sa 18 poena.

Himki je predvodio Tajris Rajs sa 16 poena i 12 asistencija. Sledili su ga Aleksej Šved sa 16 i Peteri Koponen sa 15 poena.

CSKA sada ima šest pobeda i dva poraza u Grupi F i bori se za prvo mesto sa Laboral Kučom.

Himki je ostao na četiri trijumfa. Kuča takođe ima pet pobeda, a kasnije večeras igra protiv Žalgirisa.

PAO prvi srušio Fener u Top16

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Fenerbahče u Atini sa 76:71, u derbiju 8. kola Top16 faze u Evroligi.

Veoma zanimljiv duel u prestonici Grčke odlučen je u samom finišu, a presudio je promašaj Bogdanovića za tri poena 10 sekundi pre kraja pri vođstvu PAO 74:71.

Fener je bolje otvorio meč. Dobio je prvu deonicu sa 20:15 i čuvao je tu prednost do treće deonice, ali nije nijednog trenutka uspeo da se odlepi.

PAO je održavao priključak, a onda je došao do najvećih +8 posle tehničke grečke Obradoviću. Gosti su u samom finišu prišli na -1 (72:71), ali ipak nisu uspeli da ostvare i osmu pobedu.

Turski tim je i dalje prvi na tabeli E grupe sa skorom 7-1, a PAO je ostvario veliki trijumf u borbi za četvrtfinale pošto sada ima polovičnih 4-4.

Eliot Vilijams meč je završio sa 14 poena, a Miroslav Raduljica dodao je 13 uz 5 skokova. Ognjen Kuzmić je za 12 minuta imao 6 poena i 8 skokova. Na drugoj strani, Judo je imao 19 poena i 7 skokova, Dikson je dodao 16, a Veseli 12 poena. Bogdan Bogdanović je za 33 minuta imao 9 poena (3-10), 3 skoka i 3 asistencije, a Nikola Kalinić je za 15 minuta imao 2 poena, 3 skoka i asistenciju.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

(VIDEO) MILOŠ SRUŠIO HIMKI: Teodosić vodio CSKA do nove pobede

Izvor: Kurir, 25.Feb.2016

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić predvodio je danas moskovski CSKA do važne pobede nad Himkijem u osmom kolu Top 16 faze Evrolige...CSKA je slavio sa 108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32), a Teodosić je meč završio sa 26 poena, tri skoka i tri asistencije. Srpski plejmejker...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.