Janković - Halep |1:1| 3:3

Izvor: RTS, 22.Mar.2015, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jelena Janković igra finalni meč Mastersa u Indijan Velsu protiv Rumunke Simone Halep. Prilika da naša teniserka osvoji turni posle skoro dve godine, na najlepši način, osveti Rumunki za četiri poraza u dosadašnjim duelima.
21.30 - Jelena ponovo nije uspela da potvrdi brejk, gubi svoj servis - 3:3

21.13 - Jankovićeva prva stiže do brejka u odlučujućem setu i vodi sa 2:1.
20.59 - Halepova nakon osvojenog svog servisa, osvaja i Jelenin i dobija drugi set sa 7:5

20.49 - Jelena nije uspela, Halepova joj oduzima servis i stiže do novog izjednačenja, 5:5.
20.43 - Jelena nastavlja sa odličnom igrom, oduzima servis Halepovoj i vodi sa 5:4. Jankovićeva ima priliku da osvajanjem svog servisa reši meč.
20.38 - Nastavlja se razmena brejkova, ovog puta posle velike borbe Rumunka oduzima servis našoj teniserki, izjednačenje - 4:4.
20.27 - Već u narednom gemu Jankovićeva ponovo dolazi do brejka prednosti, 4:3.
20.22 - Protivnica koristi mali pad u igri naše teniserke i sa nulom joj oduzima servis, 3:3.
20.11 - Već u trećem gemu naša teniserka dolazi do prvog brejka u drugom setu. Jelena je stigla do 30:40 i iskoristila je prvu brejk šans, 2:1.

20.06 - Na startu drugog seta obe teniserke su bile sigurne na svoj servis.
19.55 - Jankovićeva lako osvaja svoj servis gem i dobija prvi set sa 6:2. Set je trajao 45 minuta igre.
19.52 - Jelena ponovo oduzima servis Halepovoj. Rumunka je imala 40:15, ali je naša teniserka uspela prvo da stigne do izjednačenja, potom je protivnica imala još jednu gem šansu, ali je Jelena uspela da se izbori za brejk, 5:2.
19.45 - Protivnica pokušava da uzvrati dolazi do dve vezane brejk šanse, 15:40. Jelena odbija napad - 40:40. Potom vezuje još dva poena i dobija svoj servis gem - 4:2.
19.40 - Halepova lako dolazi do 40:0. Međutim Jelena uspeva da preokrene gem u svoju koristi, koristi drugu brejk šansu i ponovo ima brejk prednosti 3:2.
19.27 - Protivnica uzvraća istom merom. Halep se prvo izborila za izjednačenje, a potom koristi svoju drugu brejk šansu u gemu - 1:1.
19.21 - Jelena je odmah napala servis protivnice. Međutim, propuštva četiri brejk šanse. Jankovićeva je neumoljiva petu šansu koristi i oduzima servis protivnici. Prvi gem je trajao devet minuta igre.
19.12 - Počeo je finalni meč između Jelene Janković i Simone Halep, Prva na servis u je rumunska teniserka.

Jankovićeva je u polufinalu bila bolja od Nemice Sabine Lisicki sa 2:1, dok je Halepova bez borbe prošla u finale nakon odustajanja Amerikanke Serene Vilijams zbog povrede kolena. To će biti peti međusobni duel Jelene Janković i Simone Halep. Rumunka je u dosadašnja četiri meča odnela tri pobede.
Jankovićeva je jedinu pobedu nad Halepovom zabeležila u njihovom prvom okršaju 2010. godine na Otvorenom prvenstvu SAD, kada je slavila sa 6:4, 4:6, 7:5. Poslednji put, u duelu na Australijan openu prošle godine pobedu je odnela Halepova.

Jankovićeva, 21. teniserka na VTA listi, poslednju titulu je osvojila 2013. godine na turniru u Bogoti, gde je i prošle godine odigrala svoje poslednje finale na turu.