Jokić dabl-dablom i pobedom započeo sezonu, Pokuševski bez poena u porazu Oklahome (VIDEO)

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Okt.2021, 08:25

Srpski košarkaš Nikola Jokić imao je dabl-dabl učinak od 27 poena i 13 skokova u svom prvom nastupu u novoj sezoni NBA lige. Denver je na gostovanju u Arizoni savladao Finiks sa 110:98.

Veoma dobro timsko izdanje Denvera na startu nove NBA sezone, kojim su savladali prošlogodišnjeg finalistu šampionata.

Nagetsi su kontrolisali rezultat i tok meča većim njegovim tokom, te zasluženo došli do prve >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pobede.

Denver je nakon prvih 12 minuta imao prednost od šest poena, Finiks je potom "eksplodirao" u drugoj četvrtini koju su dobili sa 38:25.

Odgovor Denvera usledio je u trećoj deonici, koja pripada gostima sa 34:24, da bi Denver u poslednjoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti.

Denver je odlično iskoristio prazan hod Sansa, pa su bez većih problema odbranili tu prednost i priveli meč kraju.

Srpski košarkaš Nikola Jokić na parketu je proveo skoro 35 minuta, u kojima je ostvario dabl-dabl učinak.

Prošlosezonski MVP takmičenja postigao je 27 poena, uhvatio 13 skokova, udelio dve asistencije, ukrao dve, a izgubio tri lopte, uz procenat šuta od 59 odsto iz igre.

Pored srpskog centra, Denver su do pobede vodili još i Barton koji je ubacio 20 poena, Porter junior koji je meč završio sa 15 i Grin koji je dodao 13 ponea.

Najefikasniji u redovima Finiksa bili su Bridžis sa 16, Pol i Ejton sa po 15 i Buker sa 12 ponea.

Pokuševski bez poena u ubedljivom porazu Oklahome, ludo u Bostonu i Indijani

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije se upisao na listu strelaca u ubedljivom porazu Oklahome na gostovanju kod Jute 86:107.

Tek tri dvocifrena strelca i samo 86 ubačenih poena imala je Oklahoma na teškom gostovanju u Solt Lejk Sitiju kod Jute.

Raspoloženi u oba pravca bili su domaći igrači, koje je do trijumfa predvodio Bojan Bogdanović sa 22 poena. Klarkson je dodao 18, a Gober i Mičel po 16 poena. U redovima Oklahome istakli su se Gildžijus-Aleksander sa 18 i Bejzli sa 15 poena.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je na parketu proveo 15 minuta, ali se nije upisao u strelce.

Pokuševski je meč završio sa tri asistencije, isto toliko skokova, jednom ukradenom i dve izgubljene lopte.

Jedan od najzanimljivijih mečeva u sinoćnim utakmica NBA lige, odigrao se u "Medison Skver Gardenu" u Njujorku, gde su Niksi nakon dva produžetka bili bolji od Bostona sa 138:134.

Rendl je u pobedničkoj ekipi ubacio 35 poena, dok je 32 dodao Furnije. Beret je dodao 19, a Topin 14 pogodaka.

Bostonu nije pomogla maestralna partija Brauna, koji je meč završio sa 46 poena, Tejtum je postigao 20, a Vilijams 16 poena.

Veoma neizvesno bilo je i u Čikagu, gde su Hornetsi savladali Indijanu pejserse sa 123:122. La Melo Bol odigrao je jednu od najboljih partija u karijeri, ubacivši 31 poen.

Šarlot su do pobede vodili još i Hejvord sa 27 i Smit sa 14 poena. Gostima iz Indijanapolisa nisu pomogle odlične partije Sabonisa (33), Brogdona (28) i Duartea (27).