Izvor: B92, 30.Jul.2011, 16:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ništa novo, Fetelu i osmi pol
Aktuelni šampion Formule 1 Sebastijan Fetel startovaće sa pol pozicije i na 11. trci sezone, Velikoj nagradi Mađarske.
Mladi Nemac je na stazi "Hungaroring" u vremenu od 1:19.815 minuta došao do osmog pola ove sezone i tako nastavio svoju dominaciju, ali i Red Bula, pošto je na preostala tri puta u kvalifikacijama najbolji bio njegov timski kolega Mark Veber.
Fetelu će se u prvom redu na startu trke, u nedelju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 14 časova, pridružiti Luis Hamilton u Meklarenu, dok će treću poziciju zauzeti njegov timski kolega Dženson Baton.
Vozač Ferarija Fernando Alonso bio je taj koji je dominirao tokom prva dva dela kvalifikacija, ali se u odlučujućem nije ni video. Za pol poziciju su se do kraja borili samo Hamilton i Fetel, koji je Britanca nadmašio za jednu i po desetinku. Posle lošijih rezultata na treninzima u petak, u austrijskoj ekipi su odlučili da prvi put ove sezone iskoriste pravo na prekovremeni rad i mladi Nemac im se na najbolji način odužio.
Alonso je na kraju morao da se zadovolji petom pozicijom pošto su ga je u poslednjem trenutku pretekli Baton, koji će u nedelju voziti 200. trku u Formuli 1, i drugi vozač Ferarija Felipe Masa. Uz Alonsa u trećem startnom redu će biti Veber, a iza će slediti trojica Nemaca, Niko Rozberg, Adrian Zutil i Mihael Šumaher, a prvu desetoricu kompletiraće vozač Zaubera Serhio Peres.
U prvom delu kvalifikacija nije bilo nikakvih iznenađenja, a uz vozače Lotusa, Marusja Virdžina i Hispanija rejsinga tada je eliminisan i Sebastijan Buemi u bolidu ekipe Toro Roso. Mladi Švajcarac je imao 18. vreme, ali će biti pomeren za pet pozicija zbog kazne koju je dobio na Velikoj nagradi Nemačke prošle nedelje zbog incidenta sa Nikom Hajdfeldom. U tom delu, iza njega su sledili Heiki Kovalainen, Jarno Truli, Timo Glok, Vitantonio Liuci, Danijel Rikardo i Žerom d’Ambrozio.
Kao iznenađenje u drugom delu može da se okarakteriše eliminacija obojice vozača Lotus Renoa, Vitalija Petrova i Hajdfelda. Vozač Fors Indije Pol di Resta imao je 11. vreme, a iza njega su sledili Petrov, Kamui Kobajaši u Zauberu, Hajdfeld, veteran Rubens Barikelo, drugi vozač ekipe Toro Roso Haime Algersuari i Pastor Maldonado u bolidu Vilijamsa.
Rezultati kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske:
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul 1:19.815
2. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren 1:19.978
3. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren 1:20.024
4. Felipe Masa (Brazil) Ferari 1:20.350
5. Fernando Alonso (Španija) Ferari 1:20.365
6. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:20.474
7. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes GP 1:21.098
8. Adrian Zutil (Nemačka) Fors Indija 1:21.445
9. Mihael Šumaher (Nemačka) Mercedes GP 1:21.907
10. Serhio Peres (Meksiko) Zauber bez vremena
...
11. Pol di Resta (Velika Britanija) Fors Indija 1:22.256
12. Vitalij Petrov (Rusija) Lotus Reno GP 1:22.284
13. Kamui Kobajaši (Japan) Zauber 1:22.435
14. Nik Hajdfeld (Nemačka) Lotus Reno GP 1:22.470
15. Rubens Barikelo (Brazil) Vilijams 1:22.684
16. Haime Algersuari (Španija) Toro Roso 1:22.979
17. Pastor Maldonado (Venecuela) Vilijams bez vremena
...
18. Sebastijan Buemi (Švajcarska) Toro Roso 1:24.070*
19. Heiki Kovalainen (Finska) Tim Lotus 1:24.362
20. Jarno Truli (Italija) Tim Lotus 1:24.534
21. Timo Glok (Nemačka) Marusja Virdžin 1:26.294
22. Vitantonio Liuci (Italija) HRT 1:26.323
23. Danijel Rikardo (Australija) HRT 1:26.479
24. Žerom d’Ambrozio (Belgija) Marusja Virdžin 1:26.510
* Švajcarac će biti pomeren za pet mesta unazad zbog kazne koju je dobio na prethodnoj trci zbog incidenta sa Nikom Hajdfeldom.
VN Mađarske (kvalifikacije): Fetelu pol
Izvor: Sportal.rs, 30.Jul.2011
Najbrže vreme u jednočasovnim kvalifikacijama na stazi "Hungaroring" pokraj Budimpešte, samim tim i pol poziciju pred sutrašnju trku, 11.



















