Masa produžio ugovor sa Ferarijem

Izvor: B92, 09.Jun.2010, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masa produžio ugovor sa Ferarijem

Brazilac Felipe Masa produžio je ugovor sa Ferarijem do kraja 2012. godine.

Masa je pod ugovorom sa Ferarijem bio od 2001. godine, ali je 2002, 2004. i 2005. godine vozio za Zauber, koji je tada imao parnerstvo sa italijanskim timom oko nabavke motora.

Posle je usledio prelazak u Ferari, za koji je do sada vozio 69 trka, i ostvario je 11 pobeda, 15 pol pozicija i još 19 puta se našao na podijumu.

"Presrećan sam što sam dobio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << priliku da vozim za Ferari još dve sezone. Tokom cele karijere u Formuli 1 sam vozio bolide u kojima je bio motor napravljen u Maranelu i zbog toga sam ponosan što ću nastaviti da radim sa timom koji smatram svojom drugom porodicom”, rekao je Masa.

Masa, koji je 2008. godine bio vicešampion Formule 1, se ona početku ove sezone vratio u šampionat posle višemesečnog odsustva posle teškog udesa tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske u julu prošle godine. Upravo zbog toga se u poslednjih nekoliko nedelja mnogo spekulisalo oko njegove budućnosti u Ferariju.

"Felipe je deo Ferarija već skoro jednu deceniju, odrastao je i kao vozač i kao čovek, i prošao je kroz teška vremena, ali nam je dao i trenutke velike sreće. Želeli smo da pokažemo dokaz stabilnosti i veru u odličnu vozačku postavu koja ima sposobnost da radi zajedno za dobrobit tima”, rekao je šef Ferarija Stefano Domenikali.

Pošto je Fernando Alonso posle prelaska iz Renoa potpisao trogodišnji ugovor, uz Masino produženje, došlo je do 'zamrzavanja’ vozačkog tržišta, bar što se tiče vodećih timova za narednu godinu.

Masino mesto je bilo jedino potencijalno prazno među četiri vodeća tima, sem ukoliko Mihael Šumaher napusti Mercedes pre planiranog vremena, pošto je Mark Veber potpisao novi ugovor sa Red Bulom.

Pored Vebera za Red Bul će sledeće sezone voziti Sebastijan Fetel, boje Meklarena će i dalje braniti Luis Hamilton i Dženson Baton, a Mercedesa Niko Rozberg.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Masa produžio ugovor sa Ferarijem

Izvor: S media, 09.Jun.2010

Uprava Ferarija saopštila je da će Felipe Masa ostati do 2012. godine u ovoj ekipi koja se nadmeće u šampionatu Formule 1...Masa je u italijanski tim stigao 2006. a dosadašanji ugovor isticao mu je na kraju sezone. Novi sporazumom saradnja je produžena za još dve godine...Ovakav ishod pregovora...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.