Izvor: S media, 12.Jun.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
F1: Ferari vozi sledeće sezone
Svetska automobilistička federacija objavila je spisak ekipa koje su se prijavile takmičenje u Formuli jedan sledeće sezone, a među njima se nalazi i Ferari koji je pretio odustajanjem zbog novih pravila takmičenja.
Svih deset timova koji se takmiče ove sezone i sledeće godine nastupaće u svetskom šampionatu, ali je pet ekipa na listi sa "uslovnom prijavom".
Među njima se nalaze Reno, Tojota, Meklaren, BMW >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Zauber i Bron i oni su dobili rok od sedam dana da podnesu "bezuslovne prijave".
Pored deset postojećih ekipa, takmičenju u Formuli jedan od sledeće sezone priključiće se tri nova tima Kampos Gran Pri, Manor i Ju ES F1 (US F1).
Iako su prethodnih nedelja iz Ferarija najavljivali bojkot sledeće sezone zbog novog budžetskog ograničenja od 40 miliona funti, italijanski tim se prijavio za takmičenje u 2010. godini.
Predstavnici Udruženja ekipa Formule jedan juče su sa predsednikom FIA Maksom Mozlijem održali sastanak koji je trajao 11 sati.
Mozli je na sastanku uspeo da "omekša" stav ekipa, koje su u manjoj ili većoj meri podržale Ferari i sačuvao ugled takmičenja, koje je po mnogim procenama, moglo da se nađe u najvećoj krizi u poslednjih nekoliko decenija....
Vest u celini možete pročitati na sajtu Beta
Pogledaj vesti o: Formula 1











