Izvor: S media, 14.Mar.2010, 19:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Alonso pobedom debitovao za Ferari
Vozač Ferarija Fernando Alonso pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Bahreina na početku sezone u Formuli jedan.
Alonso je tako pobedom debitovao za novi tim. Drugo mesto osvojio je njegov timski drug Felipe Masa, a treće Luis Hamilton iz Meklarena.
Četvrti je bio Sebastijan Fetel iz Red Bula, a peto i šesto osvojio je dvojac Mercedesa - Niko Rozberg i povratnik u takmičenje Mihael Šumaher.
Aktuelni šampion Dženson Baton bio je sedmi, Mark Veber >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << iz Red Bula osmi, a Vitantonio Liuci deveti. Poslednji bod osvojio je Rubens Barikelo iz Vilijamsa.
Alonso je pretekao Masu u drugoj krivini posle početka, a onda je u 34. krugu prešao i Fetela, koji je trku počeo sa prve pozicije, i došao na čelo kolone, gde je ostao do kraja.
Posle dve neuspešne godine u Renou, Alonso je skakao i udarao se po grudima posle cilja. Španac je u italijanskoj ekipi zamenio Kimija Raikonena, koji je takodje pobedio na svom debiju za Ferari, pre tri godine.
Alonso i Ferari potvrdili su ovim nastupom da su favoriti za titulu. Ovo je dvostrukom šampionu bila treća pobeda u Bahreinu, ali prva posle četiri godine.
"Ovo mi je vrlo poseban dan. Povratak na najviše mesto podijuma uvek znači, ali je još značajnije kada je tu Ferari, i sva istorija tima i očekivanja koja dolaze uz to. Nema boljeg načina da se počne veza", rekao je Alonso po završetku trke.
Masi je ovo bila prva trka posle nesreće u Madjarskoj u julu prošle godine.
Ferari je zbog predostrožnosti pre početka trke promenio motore na oba bolida, ali Alonso nije bio tako oprezan, pošto je odmah napao rivale.
Mercedes nije još pokazao da je potpuno spreman da Šumaheru obezbedi bolid kojim će moći da se bori za svoju osmu titulu. On je kroz cilj prošao sa 3,9 sekundi zaostatka za Rozbergom.
Debi Karuna Čandoka završio se posle samo dva kruga. Lukas Di Grasi iz Virdžinije ispali su krug kasnije, pošto se Niko Hilkenberg iz Vilijamsa povratio od okretanja na stazi.
Virdžinija je ostala bez završetka, pošto je i Timo Glok odustao.
Pogledaj vesti o: Formula 1






