Federer preuzeo još jedan rekord

Izvor: Vesti-online.com, 09.Jul.2017, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Federer preuzeo još jedan rekord

Brojni teniski rekordi su u rukama verovatno najboljeg tenisera svih vremena Rodžera Federera, a posle pobede protiv Miše Zvereva u 3. kolu Vimbldona još jedno dostignuće je u njegovom vlasništvu.

Naime, to je bila njegova ukupno 317. pobeda na Grend slem turnirima kojom je pretekao Serenu Vilijams, koja ih ima ukupno 316, a na Vimbldonu ne učestvuje jer je u blagoslovenom stanju.

Zanimljivo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je da je iza Švajcarca po broju trijumfa u konkurenciji tenisera naš Novak Đoković, koji je zabeležio 236 pobeda na najvećim turnirima, a slede Džimi Konors (233), Andre Agasi (224) i Ivan Lendl (222).

Iako ima tri Grend slem trofeja više od Novaka Đokovića Nadal je upisao čak 17 pobeda manje (219), dok je Endi Marej tek na devetom mestu sa 187 trijumfa.
Pogledaj vesti o: Federer

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.