UŽIVO: Srbija - Španija 34:32

Izvor: Večernje novosti, 05.Sep.2015, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evropsko prvenstvo u košarci 2015. je počelo, a Srbija već na startu ima najjačeg protivnika - u berlinskoj "Mercedes areni" prvo kolo u grupi igraju protiv selekcije Španije. Selektori su se menjali, timovi podmlađivali, ali ove dve selekcije, još od EP u Poljskoj 2009. ostali su ljuti protivnici, stari znanci, podjednako ambiciozni rivali sa maksimalnim motivom. Srbiju sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << mladi trener koji je predvodio prošlog leta tim do svetskog srebra. Na klupu Španije vratio se iskusan Serđo Skariola, a u timu nema sve zvezde koje je vodio nezaboravnih 2009. i 2010. PRVA ČETVRTINA 11:21Aleksandar Đorđević je izveo prvu petorku u sastavu: Teodosić, Marković, Kalinić, Bjelica i Kuzmić. Za Špance su na teren prvi istrčali: Pau Gasol, Mirotić, Ljulj, Rodrigez, Fernandez.Srbija je upisala prve poene, odlično organizovanim napadom - Nikola Kalinić - 2:0. Španija pet napada prva nije iskoristila, čak tri minuta. Čvrsta odbrana se igra na obe strane... Teodosić sa penala i Bjelica iz igre za 5:0.Kuzmić izlazi posle pet minuta igre, sa dve lične greške. Menja ga Raduljica... Španci ni posle šest minuta igre nemaju pogodak. A onda Gasol blokira Raduljicu, a na drugoj strani Fernandes pogađa uz faul Raduljice - 5:3... Igra počinje da se razvija brže. Španci su napravili seriju i u 8. minutu preuzeli vođstvo od 9:7, da bi ga trojkom Ribasa uvećali i poenima Fernandesa - 14:9...56. sekundi pre kraja četvrtine, pri rezultatu 16:9, trener Srbije Aleksandar Đorđević zbog protesta dobija tehničku. Španci to koriste preko sva tri bacanja Fernandeza i poenima uz faul mladog Hernandeza za maksimalnih 21:9 34. sekunde pre kraja meča.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo,   Mercedes Benz

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.