Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2018, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite dešavanja iz Splita

NENADIĆ NIJE KREIRAO ČUDO, ALI IMA NADE ZA SRPSKI RUKOMET!

- KRAJ UTAKMICE! SRBIJA ĆE U NAREDNU FAZU SAMO AKO ŠVEĐANI IZNENADE I UZMU BAR BOD PROTIV HRVATSKE

60. minut - 29:26 - Šutirao je Nenadić sa distance, ali je islandski golman Gustavfson lako odbranio.

60. minut - ODbranili smo se. Sedam sekundi do kraja. Tajmaut traži Cvetković.

59. minut - 29:26 - >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Pogađa sada i Ilić sa krilne pozicije! Još jedan gol nam nedostaje za drugu fazu takmičenja. Ostale su još 32 sekunde do kraja.

58. minut - 28:26 - Sigurdson je izjednačio, međutim Marsenić vraća vođstvo Srbiji, a onda ga duplira RAdivojević iz kontre

55. minut - 26:25 - Ilić ne greši sa linije za sedam metara. Imamo pobedu u šaci, samo je bitno odigrati dobru odbranu

54. minut - 25:25 - Sigurdson vraća Island u egal, opet sa krila, odakle je maltene nepogrešiv. To mu je bio sedmi gol

52. minut - 25:24 - Srbija opet vodi! Još jednom je mladi Jovanović poslao loptu u mrežu

51. minut - 24:24 - Pršti na sve strane. Kararson cepa mrežu, ali to radi i mladi Jovanović.

50. minut - 23:23 - Radivojević! Sjajno je prošao po desnom krilu i poslao "kokošku" u protivničku mrežu.

49. minut - 22:23 - Blizu smo! Sjajno je kontranapad istrčao Šešum i doveo Srbiju na samo gol zaostatka.

48. minut - 21:23 - Raspucani su sada i jedni i drugo. Najpre Kristijanson, a onda na drugoj strani i raspoloženi Jovanović.

46. minut - 20:22 - Primili smo još jednom gol sa krila posle ubitačne kontre Islanda. Gunarson danas zaista nema milosti. U sledećem napadu sedmerac za Srbiju i opet Nenadić pogađa.

44. minut - 19:21 - Radivojević drži kakvu takvu nadu Orlova, ali je Palmarson polako gasi golom na drugoj strani. U sledećoj akciji Nenadić pogađa sedmerac

42. minut - 17:20 - Gudmundson je sa krila doneo Islandu četiri gola viška prvi put na meču, ali je Zelenović brzo uzvratio.

40. minut - 16:19 - Nemaju Islanđani milosti, Gudmundson silovito pogađa sa mesta srednjeg beka, kasni blok.

38. minut - 16:18 - Lagano Island stiže do gola sa pivota i povećava prednost prekko Kristijansona. Ali uzvraća Šešum.

37. minut - 15:17 - Šešum ne da Islandu da se odlepi, ali naš rival ima odgovor na sve. Pogaađa opet Palmarson

35. minut - 14:16 - Dva gola Islanđana preko Kristjansona i Kararsona, a Srbija odgovara pogotkom Radivojeviča.

34. minut - 13:14 - Opet smo dozvolili Islanđanima da preokrenu i to sa igračem manje. Runar Kararson je zaslužan za to

32. minut - 13:13 - Palmarson je strelac novog izjednačujućeg gola za Islanđane. Čini se da Srbija polako uspostavlja kontrolu.

31. minut - 13:12 - Dobar početak Srbije i pogodak Đorđića. To mu je bio prvi pogodak na utakmici.

- POČELO JE DRUGO POLUVREME

- KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minut - 12:12 - Primili smo gol pet sekundi pre kraja Gudmundson je kao munja istrčao kontru i zakucao loptu u mrežu.

30. minut - Cupara brani sedmerac! Gunarson ovaj put nije uspeo.

29. minut - 12:11 - Vodi Srbija posle mnogo vremena. Nije to bila baš neka izgrađena akcija, ali je Šešum pokazao šta znači iskustvo.

27. minut - Ilić je promašio sjajnu priliku da zatrese mrežu Islanda sa krila.

26. minut - 11:11 - Dobro su se snašli srpski rukometaši, a precizan je bio Vujić. To mu je bio drugi gol na utakmici.

25. minut - 10:11 - Nikako naša ekipa ne može da zaustavi iskusnog kapitena Islanda, Sigurdsona. I opet primamo gol sa krila.

24. minut - 10:10 - Ubrzala se igra Srbije, a Radivojević se iskupio za malopređašnji promašaj.

23. minut - 9:10 - Brzo su Islanđani došli do novog vođstva, bio je to još jedan pogodak preko krila.

22. minut - 9:9 - Proradio je Petar Nenadić! To je njegov prvi gol na utakmici.

20. minut - 8:9 vodi Island nakon što je Palmarson snažno pogodio u situaciji kada njegov tim ima igrača više.

19. minut - Radivojević je promašio prazan gol šutem preko celog terena. To se već desilo srpskom timu u prethodnim mečevima.

18. minut - 8:8 - Pukla je opet kontra Islanda i ponovo taj Sigurdson trese mrežu.

17. minut - Sjajna odbrana Cupare. Odbranio je zicer Sigurdsonu, Orlovi se opet odbranili sa igračem manje.

16. minut - 8:7 - Gunarson je precizan sa linije za sedam metara. Isključen je pre toga Marsenić na dva minuta. To mu je drugo isključenje na meču.

14. minut - 8:6 - Zelenović nastavlja da maltretira protivnika. Sada je u pogodio mrežu i to udarcem u padu.

13. minut - 7:6 -  Ne daju se sada ni Islanđani. Lako je prošao Gudmunson i smanjio zaostatak. Onda su naši izgubili loptu, srećom u kontri Kararson šutira preko gola

12. minut - Serija grešaka na obe strane. Palmarson se okliznuo i napravio korake, naši su se odbranili sa igračem manje.

11. minut - 7:5 -  Sevnula je bomba Žarko Šešuma u rašlje i bio je to najlepši gol do sada na meču. Ali u nastavku Marsenić dobija dva minuta isključenja.

10. minut - 6:5 - Sve je lakše kad se igra preko krila. A tu je raspoloženi Nemanja Ilić i to je njegov drugi gol na meču.

9. minut - 5:5 - Novo izjednačenje, bio je to peterac za Island, a Gunarson nije pogrešio u ovoj situaciji

8. minut - 5:4 - Konačno i gol preko pivota, Mijailo Marsenić ne greši i zakucava koptu u mrežu.

7. minut - 4:4 - Islanđani su izjednačili, sevnula je kontra preko celog terena i precizan je Sigurdson

5. minut - 4:3 - Evo i dobre kontre Orlova, a pogodio je Nemanja Ilić. Ipak, Islanđani nisu čekali i smanjuju preko Sigurdsona

4. minut - 3:2 - vodi Srbija prvi put na utakmici i opet je strelac raspoloženi Nemanja Zelenović

3. minut - 2:2 brzo uzvraća Srbija na isti način, a sada je pogodak postigao Zelenović. U nastavku Cupara brani

2. minut - 1:2 opet vodi Island i to zahvaljujući brzom golu Sigurdsona. Dinamično je na početku utakmice.

1. minut - 1:1 - Islanđani su poveli preko Kristijansona, a izjednačio je Vujić.

- POČELA JE UTAKMICA

- Očekivano, splitska Spaladijum arena je poluprazna. Da vidimo kako će sada da takva atmosfera da utiče na srpske rukometaše.

Saterani smo uza zid, više nemamo gde. Ukoliko želimo u narednu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj moramo da savladamo Islanđane. Pobeda od četiri i više golova prednosti garantuje prolazak, dok bi svako drugo slavlje značilo samo ukoliko Hrvatska ne bi izgubila od Švedske u drugoj utakmici grupe A.

KVOTE

SRBIJA - ISLAND

1 (3,40) X (3,80) 2 (1,45)

Atmosfera u taboru Jovice Cvetkovića sasvim sigurno nije na zavidnom nivou, a kako bi i bila nakon dva lagana poraza na startu takmičenja. Ipak, protiv Švedske su viđene neke naznake bolje igre, pa bi to možda uz neko izuzetno šutersko veče srpskih bekova moglo da rezultira velikim podvigom.

Islanđani su fizički jedna od najsnažnijih ekipa na turniru, što znači da naša selekcija pre svega na tom planu mora da odgovori. Ukoliko uspemo da podignemo igru u odbrani i spustimo broj primljenih golova ispod famozne „cifre 30“ bićemo daleko bliži slavlju.

(FOTO: Action images)