Silađi u finalu 50 prsno, Stjepanović sedmi na 200 slobodno

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Avg.2018, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je danas sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Stjepanović nije uspeo da odbrani srebro od pre dve godine iz Londona, a trku je završio sa vremenom 1:47,00.

Zlato je osvojio Britanac Dankan Skot (1:45,34), srebro Litvanac Danas Rapsus (1:46,07), a bronzu Rus Mihail Dovgaluk (1:46:15). >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Čaba Silađi plasirao se u finale u disciplini 50 metara prsno, i to sa ukupno trećim vremenom - 26,99.

Najbrži je bio svetski rekorder Britanac Adam Piti - 26,23.

Finale je na programu sutra od 16.48 sati.

Anja Crevar je na 200 mešovito oborila državni rekord Srbije (2:14,05), ali nije uspela da izbori plasman u finale, jer je u ukupnom poretku bila deveta.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...