Izvor: B92, 09.Avg.2018, 22:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Salaški bez finala na 400 metara
Srpska atletičarka Tamara Salaški nije se plasirala u finale trke na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu.
Salaški je završila svoje takmičenje na 24. mestu, pošto je u polufinalu ostvarila vreme od 53 sekunde i 20 stotinki.
Za finale je bio potreban rezultat ispod 52 sekunde. Najbrža u polufinalu bila je atletičarka iz Velike Britanije Laviai Nielsen koja je trku istrčala za 51,21 sekunde.
"Zaista se osećam razočarano. Očekivala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sam mnogo bolju trku, i sve je na treningu govorilo da sam spremna za novi lični rekord, međutim, ne znam šta se desilo", rekla je Salaški.
Ranije tokom četvrtka Marija Vučenovič plasirala se u finale bacanja koplja, koje će se održati u petak na Olimpijskom stadionu Berlinu.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo






