SRBIJA SLAVILA U LUKSEMBURGU: Sjajni Mitrović pogodio dva puta, upisao se i Radonjić (FOTO)

Izvor: Večernje novosti, 11.Sep.2019, 00:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Luksemburg u gostima sa 3:1, u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo OD IZVEŠTAČA “NOVOSTI”: LUKSEMBURGSRBIJI je trebala fudbalska promena i ona se konačno dogodila. Nije baš, naizled, bio neki težak ispit, ali večerasu Luksemburgu se videlo da “orlovi” nisu zaboravili da pobeđuju. Domaćin je pretio, bio na ivici dva puta da stigne >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << do izjednačenja, preznojioje dobro i teren i klupu “orlova”, ali je na kraju izgubio – 1:3 (0:1).Najavio je novi selektor Ljubiša Tumbaković velike promene u svom timu i zaista ih je bilo. Promenio je trener “orlova” više od pola ekipe u odnosu na onu koja je izgubila u subotu od Portugalije i ova mala “šok terapija” je izgleda dala pravi rezultat. U Holandiju se zbog povrede vratio Tadić, a sa klupe u Luksemburgu meč su počeli da gledaju Lazović, Matić, Nastasić, Kostić i Milenković. Na terenu su se u ulozi startera pojavili Rukavina, Spajić, Katai, Lukić, Milinković-Savić i Ljajić. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Luksemburg - Srbija 1:3Ipak, onaj od koga uvek očekujemo gol je bio na svom mestu. Aleksandar Mitrović je primirio malobrojnu, ali bučnu domaću publiku i “kočoperne” igrače na terenu golovima u 36. i 79. minutu doneo tri boda koji nam teoretski možda ne znače ništa, ali u praksi dokazuju da u našoj grupi mora da se igra do kraja. Mitrović je načeo domaćina prvo posle odličnog centaršuta kapitena Kolarova kada je u svom stilu, glavom poslao loptu u mrežu. Pre toga je i u 6. minutu imao sličnu priliku, a posle toga je domaćin ozbiljno pretio Dmitroviću kojeg je umalo autogolom čak iznenadio Uroš Spajić u 12. minutu.U poluvremenu je Tumbaković u svlačionici ostavio Kataija, a na terenu se pojavio Nemanja Radonjić i duplirao prednost već u 54. minutu svojim debitantskim golom za reprezentaciju Srbije. Domaćin je “zujao” i konstantno pretio, postigao gol za 1:2 u 66. minutu, imao posle toga dve sjajne šanse za izjednačenje, ali je Mitrović posle vrhunske asistencije Milinković-Savića u 79. minutu “overio” pobedu i bodove.PROČITAJTE JOŠ: KIKS “ORLIĆA”: Letonci odneli bod iz Novog SadaSrbija je tako, posle debakla u Ukrajini i poraza od Potugalije pokazala znake života protiv Luksemburga. Neko će možda, ironično, danas reći da je ta selekcija možda naša mera, ali na Tumbakoviću i njegovim igračima je da dokažu da mogu i sa jačima. Za mesec dana svi oni će biti ponovo zajedno, kada idu u goste Litvaniji.LUKSEMBURG – SRBIJA 1:3 (0:1) STRELCI: Turpel u 65. minutu za Luksemburg, a Mitrović u 36. i 79. i Radonjić u 65. minutu za Srbiju. Stadion “Žosi Bartel” u Luksemburgu. Gledalaca: 6.373. Sudija: Orel Grinfeld (Izrael) 6.LUKSEMBURG: Moris 6,5 – Žerson 6, Šano 6, Karlson 6 – Rodrigez 6, O. Til 6,5, B. Martins 6,5, Žans 6,5 – V. Til 7 – De Vil 6,5(61. Turpel 7), Sinani 6 (61. Da Mota 6,5).SRBIJA: Dmitrović 7 – Rukavina 6, Maksimović 6, Spajić 6, Kolarov 6,5 – Lukić 6 (61. Gaćinović 5,5), Milivojević 6, Katai 6 (od 46. Radonjić 7), Milinković-Savić 6,5 (od 79. Matić-), Ljajić 7 – Mitrović 8.Igrač utakmice: Aleksandar Mitrović.PREMIJERKA UZ “ORLOVE”PREMIJERKA Srbije Ana Brninabić koja se nalazi u dvodnevnoj poseti Luksemburgu večeras je bila uz našu fudbalsku reprezentaciju. Ona je u društvu domaćeg premijera Gzavijera Betela bila smeštena u centralnoj loži stadiona “Žosi Bartel” odakle je pratila kvalifikacionu utakmicu “orlova”. Sa premijerima su u društvu bili i predsednici fudbalskih saveza dve zemlje, Pol Filip i Slaviša Kokeza.300 SRBA NA TRIBINAMA FUDBALERI Srbije imali su podršku i oko 300 naših navijača koji su u Luksemburg doputovali iz Nemačke, Francuske i Švajcarske. Na tribinama su dominirale dve zastave sa natpisima navijača iz Ciriha i Pirota.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.