Jermenija lako sa BiH, komšije sve dalje od Evropskog prvenstva

Izvor: B92, 08.Sep.2019, 17:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Jermenije pobedila je selekciju Bosne i Hercegovine sa 4:2, u utakmici 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Jermenija je povela u trećem minutu golom Henrika Mhitarjana, a izjednačio je Edin Džeko u 13. minutu.

Mhitarjan je drugi gol postigao u 66. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačio je Amer Gojak.

Novo vođstvo domaćima doneo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Ovanes Ambarcumjan u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je autogolom Stjepan Lončar u petom minutu nadoknade vremena.

Posle šest utakmica Jermenija je treća na tabeli sa devet bodova, a Bosna zauzima četvrto mesto sa sedam bodova i ima pet bodova manje od drugoplasirane Finske četiri kola pre kraja, uz utakmicu više.