Francuska je šampion Evrope

Izvor: B92, 16.Jul.2023, 23:18

Francuska je osvojila FIBA Evrobasket za igrače do 20 godina.

Mladi košarkaši Francuske osvojili su titulu evropskog prvaka za igrače do 20 godina, pošto su u finalu posle produžetaka pobedili Izrael sa 89:79 (17:26, 30:18, 14:13, 11:15, 17:7).

Francusku su do pobede predvodili Maksim Rajnau sa 26 i Ilias Kamardine sa 23 poena.

Kod Izraela su se izdvojili Noam Jakov sa 31 poenom i Daniel Volf sa 17 poena i 16 skokova.

Ovo je drugo zlato na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << evropskim prvenstvima za mladu selekciju Francuske, nakon što je 2010. godine slavila na prvenstvu u Hrvatskoj.

Bronzanu medalju je osvojila selekcija Grčke, savladavši danas Belgiju, takođe posle produžetka, sa 68:64.

Srbija je ovogodišnje prvenstvo završila na petom mestu.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo,   Grčka