Engleska osveta Italijanima na Maradoni VIDEO

Izvor: B92, 23.Mar.2023, 23:45

Engleska osveta Italijanima na "Maradoni" VIDEO

U derbiju uvodnog kola kvalifikacija za EURO 2024, Engleska je savladala Italiju u Napulju rezultatom 2:1 (2:0).

U reprizi finala poslednjeg Evropskog prvenstva Englezi su briljirali u prvom poluvremenu i tada stekli ključnu prednost, dok je prvak Evrope u nastavku uspeo samo da prepolovi zaostatak.

Povela je Engleska na stadionu "Dijego Armando Maradona" u 13. minutu kada je Deklan Rajs sačekao odbitak u petercu na pravom mestu i sproveo loptu u mrežu. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Prethodno je Hari Kejn bio izblokiran, ali kapiten "gordog albiona" je u finišu prvog dela došao do svog pogotka.

Zatresao je mrežu iz penala u 44. minutu i time postao rekorder engleske reprezentacije po broju pogodaka.

Sada je na brojci od 54 gola u nacionalnom timu.

U drugom poluvremenu je Italija proigrala, krenula ofanzivnije, ali prekasno.

Iako je u 56. minutu Mateo Retegui na svom debiju za "azure" smanjio na 2:1, Italijani do kraja nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Čak je od 80. minuta Luk Šou bio isključen, pošto mu je srpski arbitar Srđan Jovanović dodelio dve javne opomene u razmaku od tri minuta.

Nije vredelo, jer u finišu tim Roberta Mančinija nije uspeo do drugog gola i šampion Evrope je startovao put ka novom EP porazom na domaćem terenu.

Sledeći meč Italijani igraju za tri dana na Malti, dok će Engleska dočekati selekciju Ukrajine.

Do tada će deliti prvo mesto sa Severnom Makedonijom koja je savladala Maltu u Skoplju rezultatom 2:1 (0:0).

Posle prvog dela u kom nije bilo pogodaka, Makedonci su ključnu prednost stekli u 66. i 72. minutu.

Tada su pogađali Eljif Elmas i Darko Čurlinov, dok je utešni pogodak za "ostrvljane" postigao Jankam Janik četiri minuta pre kraja susreta.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo,   Facebook