EP: Poraz Estonije, pobeda Izraela

Izvor: B92, 06.Sep.2012, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Poraz Estonije, pobeda Izraela

Košarkaška reprezentacija Crne Gore osigurala je plasman na Evropsko prvenstvo sa porvog mesta iz grupe A.

Ekipa Luke Pavićevića je na svom parketu zadržala stoprocentan učinak pobedivši Estoniju sa 76:67.

Vladimir Dašić zabeležio je 14 poena i osam skokova, dok su Suad i Sead Šehović i Bojan Dubljević dodali po deset. Goste je predvodio Arbet sa 12 poena.

Nakon ovog poraza Estonci su pali na treću poziciju, a drugo mesto sada drže Srbija i Izrael >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je lako savladao Island kod kuće sa 92:75. Omri Kaspi bio je odličan sa 22 poena i šest skokova, 20 poena ubacio je Elijahu, a 19 Tajus koji je imao i 10 asistencija.

Grupa A:

Crna Gora 8-0

Srbija 5-3

Izrael 5-3

Estonija 4-4

Slovačka 1-7

Island 1-7
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.