Izvor: RTS, 27.Dec.2011, 23:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U sredu žreb Evrolige
Prvi deo Evrolige je završen, a u sredu će u Barseloni biti obavljen žreb za top 16 fazu Evrolige. Fajnal-for biće održan sledećeg maja u "Sinan Erdem" areni u Istanbulu.
Žreb Top 16 faze košarkaške Evrolige biće obavljen sutra u Barseloni, a najbolji timovi iz prve faze elitnog takmičenja razvrstani su u četiri šešira.
To su Fenerbahče, CSKA >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Moskva, Real Madrid, Barselona (šešir 1), Olimpijakos, Panatinaikos, Makabi Tel Aviv, Montepaski Sijena (šešir 2), Kantu, Unikaha, Efes, Uniks (šešir 3), Bilbao, Žalgiris, Armani Milano i Galatasaraj (šešir 4), koji će utakmice druge faze igrati u četiri grupe sredom i četvrtkom od 18. januara do 1. marta 2012. godine.
Plasman u četvrtfinale izboriće po dve najbolje ekipe iz svake grupe i nadmetaće se u seriji do tri pobede u periodu od 21. marta do 5. aprila.
Pobednici četvrtfinalnih serija plej-ofa obezbediće učešće na završnom turniru Evrolige, od 11. do 13. maja u dvorani "Sinan Erdem" u Istanbulu.
Titulu kontinentalnog šampiona pod vođstvom srpskog stručnjaka Željka Obradovića brani Panatinaikos, koji je do sada osvajao trofej čak šest puta.
Pogledaj vesti o: Košarka






