Trideset poena Šveda, ali Zenit slavio u ruskom derbiju protiv Himkija

Izvor: B92, 10.Jan.2020, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trideset poena Šveda, ali Zenit slavio u "ruskom derbiju" protiv Himkija

Košarkaši Zenita pobedili su u gostima ekipu Himkija sa 83:81 (16:15, 20:22, 25:11, 22:33) u utakmici 18. kola Evrolige.

Zenit je upisao petu pobedu od početka sezone, ali je i dalje poslednji na tabeli, dok Himki ima skor 8-10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vil Tomas sa 20 poena, dok je Ostin Holins dodao 15. Mateuš Ponitka je postigao 12 poena.

U redovima Himkija najbolji je bio Aleksej Šved sa 30 poena, ali ni to nije pomoglo domaćinu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da izbegne poraz.

Janis Tima je imao učinak od 17 poena, dok je Stefan Jović utakmicu završio sa dva postignuta poena.

Utakmica je od samog starta bila neizvesna, Zenit je dobio prvu četvrtinu sa 16:15, ali je Himki na poluvremenu imao poen prednosti (37:36).

U nastavku, Zenit je dobio treću četvrtinu sa 16 poena prednosti i to je presudilo, iako je Himki uspeo da gotovo nadoknadi izgubljeno u poslednjoj deonici koju su dobili sa 11 poena.

Košarkaši Zenita u narednom kolu dočekuju Baskoniju, a Himki ekipu Valensije.
Pogledaj vesti o: Evroliga