Pešić posle trijumfa u Istanbulu: Ključ priča sa sudijama

Izvor: Večernje novosti, 17.Jan.2020, 18:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na poluvremenu smo odlučili da u nastavku ne komuniciramo s njima, kaže Svetislav Pešić DUEL srpskih trenerskih velikana Željka Obradovića i Svetislava Pešića bio je u epicentru prvog dana 20. kola Evrolige. Drugi put u sezoni pobedu je odnela Pešićeva Barselona, ovog puta iz uzavrele atmosfere dvorane Fenerbahčea (80:74), ukrašene transparentom "dižemo se iz pepela". Katalonski gigant je trijumfom >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << na azijskoj strani Istanbula prekinuo niz od tri poraza i istovremeno stavio tačku na pobedničku seriju Obradovićevog tima u prethodne tri utakmice. Barselona je u ranoj fazi meča stekla 18 poena prednosti, ali Fener nije želeo da razočara svoje vatrene fanove, koji i dalje veruju u šampionsku genetiku žuto-plavih. Kada je domaćin poveo u poslednjoj četvrtini, izgledalo je da će biti nastavljeno uzdizanje iz pepela. Međutim, vrelina "Ulker arene" nije dotakla beka Barselone Malkolma Dilejnija. Trojkama je ugasio Fenerov plamen i prešao granicu od 1.000 poena u 73 evroligaška nastupa (13,8 po meču). Utakmicu je završio sa 14, tri manje od Viktora Klavera koga je odbrana domaćina (ne)svesno izgubila iz vida. - Mislim da smo kontrolisali utakmicu, osim u nekoliko poslednjih minuta kada smo bez razloga napravili previše grešaka - kaže Pešić. - Možda smo bili umorni, ali pobeda u gostima je veoma bitna. Posle prvih 20 minuta, odlučili smo da ne ulazimo u razgovore sa sudijama, što nekad može da bude ključno. Kada igrate neizvesnu utakmicu sa timom kao što je Fenerbahče, važno je da ne gubite lopte. Imali smo iskustvo iz meča sa Makabijem, u kojem smo izgubili 17, koliko i Fener u ovoj utakmici. Najbolji Željkov vojnik u ovom meču bio je Kostas Slukas sa 14 poena i 11 asistencija, odličnu rolu odigrao je i Nikola Kalinić sa 12 (2/5 za dva, 2/4 za tri). Pritom je u rvačkom duelu sa Nikolom Mirotićem ograničio učinak prve Barsine zvezde na 12 poena, uz šut iz igre 3/12. - Ponosan sam na to kako su se moji igrači borili protiv jednog od najboljih timova u Evroligi - nije nezadovoljan Obradović uprkos porazu. - Negativna stvar su izgubljene lopte i mnogo promašenih otvorenih šuteva. Od srca se zahvaljujem navijačima na fenomenalnoj atmosferi, iako im je teško koliko i nama. Izgledamo mnogo bolje nego pre mesec dana, tako da ima razloga da verujemo u sebe i nastavimo da se borimo. Posle serije od 13 pobeda, Real Madrid poklekao je drugi put zaredom, i to u duelu sa Himkijem (94:102), koji je pre ovog meča nanizao četiri poraza. Tim iz Podmoskovlja ispisao je neke nestvarne brojke u statistici: trojke 15/27, šut za dva poena od 66,7 odsto i čak 29 asistencija. Briljirao je Aleksej Šved sa 21 poenom i 13 proigravanja, naš reprezentativac Stefan Jović ubacio je dve trojke iz dva pokušaja za učinak od šest poena, uz tri asistencije i ukradenu loptu. Među "kraljevima", koji polako gube korak za vodećim Efesom, izdvojili su se Džordan Miki sa 20 poena i Fabijen Kozer sa 17.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.