EVROLIGA: Hrabra Zvezda pronašla izlaz iz šume! Lorenco Braun i Beron srušili Žalgiris

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Nov.2019, 01:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zanimljiv meč 10. kola elitnog takmičenja pripao Beograđanima.

Konačno! Košarkaši Crvene zvezde slavili su na gostovanju Žalgirisu rezultatom 61:59 i prekinuli seriju od tri poraza u Evroligi. Tim Andrije Gavrilovića odigrao je hrabro na vrućem terenu u Kaunasu i stigao do pobede koja će mnogo značiti prvaku Srbije i Jadrana u nastavku sezone.

Beograđani su izašli kao pobednik u ratu živaca. Lorenco Braun je bio čovek odluke, a litvanski velikan >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je imao šut za pobedu. Međutim, Lekavičijus nije pogodio trojku iz teške pozicije, pa je Zvezda zabeležila treći trijumf u elitnom takmičenju.

Crveno-beli su bili u rezultatskom zaostatku u prvoj deonici, ali su odličnom odbranom u drugoj četvrtini useli da preokrenu rezultat i na veliki odmor odu sa dva poena prednosti.

Domaćin je već sredinom prvog kvartala stekao plus 6 (10:4, 12:6) i u tim trenucima malo šta je štimalo u igri crveno-belih. Bili Beron je bio jedini raspoložen igrač Beograđana u napadu, dok je odbrana pokazivala neke hronične probleme.

Međutim, u narednih 10 minuta s esve promenilo iz korena. Zvezda je primila samo 10 poena do odlaska na veliki odmor, a na krilima Lorenca Brauna i Dejana Davidovca, gosti su povezali niti u napadu i u 19. minutu tim Andrije gavrilovića je imao četiri poena viška, 29:33.

Halftime 🏀@bczalgiris 31

BC Crvena zvezda mts 33

📊@Zo_Brown 8 points;@Billy_Baron 7 points#ZALCZV #GameON #kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/nsf2FSrHz5

— KK Crvena zvezda (@kkcrvenazvezda) November 21, 2019

Zvezda je odlično počela treću četvrtinu i u 22. minutu stigla do maksimalnih plus šest, 31:37. Međutim, Žalgiris je serijom 7:0 pokrenuo rezultatsku klackalicu, koja je na kraju ovog perioda pretegla na stranu gostiju, 46:47 posle 30 minuta.

Dobrić i Dženkins su poenima doprineli da Zvezda i u poslednju deonicu uđe sa pozitivnim vibracijama, 46:51 u 32. minutu. Imali su gosti pet poena prednosti i dva minuta kasnije, 48:53, ali onda je usledio period posta. Milaknis je trojkom kompletirao seriju Žalgirisa 8:0  za 56:53 u 37. minutu.

Crveno-beli se nisu predali, uspeli su da izjednače na 56:56 poenima Odža na dva i po minuta do kraja. Odlični Ulanovas ponovo je poentirao za 58:56 na 1:24 do kraja. Faje je zatim realizovao oba slobodna bacanja za izjednačenje, 58:58 na 39 sekundi do kraja.

Crveno-beli su poveli poenima Brauna posle ofanzivnog skoka. Dženkins je promašio, ali je plejmejker uhvatio loptu i hrabro poentirao na 15 sekundi do kraja, 58:60. Grigonis na drugoj strani nije pogodio jedno slobodno bacanje, 59:60, kao ni Beron na suprtonom delu terena. Žalgirisu je ostalo četiri sekunde za napad, ali Lekavičijus nije ubacuio trojku iz teške pozicije, pa je Zvezda na kraju zasluženo slavila rezultatom 61:59.