CSKA već u Berlinu, ostali na 2:1

Izvor: B92, Beta, 01.Apr.2009, 03:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši moskovskog CSKA jedini su sigurni učesnici završnog turnira Evrolige, pošto su eliminisali Partizan rezultatom 3:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

U ostalim utakmicama najelitnijeg evropskog klubskog košarkaškog takmičenja pobede su zabeležile ekipe Taukeramike, Real Madrida i Panatinaikosa. Taukeramika je savladala Barselonu rezultatom 69:62, Real Madrid tim Olimpijakosa sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 71:63, dok je Panatinaikos u gostima bio bolji od Sijene 53:72. Peti mečevi serija igraju seu četvrtak, 4. aprila.

Košarkaši Panatinaikosa stigli su na korak od povratka na Fajnl for prvi put posle osvajanja Evrolige 2007. godine pošto su lako u gostima savladali Montepaski Sijenu rezultatom 72:53

Šampion Grčke sada vodi sa 2:1 u seriji, a četvrti meč se igra ponovo u italili. Panatinaikos je drugu četvrtinu otvorio sa serijom 10:0 started, a potom imao i seriju od 14:0 i na poluvreme otišao rezultatom 39:26. Ključ trijumfa Panatinaikosa je bila dominacija u skoku 46:27, sa čak 13 ofanzivnih skokova. Ovaj meč je prekinuo seriju Sijene od 14 utakmica bez poraza na domaćem parketu u Evroligi koja traje od decembra 2007. godine.

U duelu španskih timova Taukeramika je kao domaćin pobedila Barselonu sa 69:62, stigavši tako do prednosti u serij od 2:1. Košarkaši Tau Keramike sada su na korak od plasmana na Fajnl for pošto i sledeći meč četvrtine finala Evrolige igraju u na domaćem parketu. Bio bi to peti uzastopni nastup na F4 turniru za tim iz Vitorije. Domaći su u potpunosti iskoristili neigranje beka Barselone Huana Karlosa Navara, i već na startu meča stekli osetnu prednost. Ekipa TAU je do kraja utakmice uspešno odbijala sve napade katalonskog tima.

Igor Rakočević je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 17 poena, dok je Tijago Spliter dodao 13 poena. Kod gostiju se istakao Jaka Laković sa 20 poena, ali niko od ostalih košarkaša Barselone nije imao dvocifren učinak. Tau Keramika je trijumfovala u ovom meču i pored 22 izgubljene lopte, dominirajući u skoku 35:29, i uz šut za dva poena 57%.

Košarkaši Real Madrida su ostali u trci za plasman na Fajnl for u Berlinu pošto su pred 11.500 domaćih navijača savladali atinski Olimpijakos rezultatom 71:63. Real je tako uknjižio prvu pobedu u četvrtfinalnoj seriji, ali je Olimpijakosu i dalje fali samo jedna pobeda kako bi rezervisao kartu za Berlin, na prvi nastup na fajnl foru od 1999. godine.

Luis Bulok je bio najefikasniji kod domaćina sa 22 poena, dok je Felipe Rejes ubacio 21 uz devet skokova. U timu iz Pireja Joanis Burusis postigao 17 poena uz 10 skokova, dok su ostali potpuno podbacili pošto niko više nije imao dvocifren učinak. Zoran Erceg je postigao sedam, a Miloš Teodosić dva poena.

Centar Olimpijakosa Nikola Vujčić je napustio igru već u prvoj četvrtini zbog povrede, dok su Aleks Mumbru i Bulok zajedno šutirali katastrofalnih 11-0 na početku meča.