Izvor: RTS, 21.Apr.2021, 21:54

CSKA u finišu slomio Fener, Zenit iznenadio Barsu

Košarkaši CSKA slavili su u prvom meču četvrtfinala protiv Fenerbahčea sa 92:76. Zenit je savladao Barselonu sa 76:74.
Dve ekipe koje su igrale finale Evrolige 2016. godine, ove sezone sastale su se u četvrtfinalu.

CSKA je odneo pobedu u prvom meču, koji je bio veoma zanimljiv i prepun preokreta.
Egal košarka se igrala u prve dve četvrtine, ali je CSKA dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zatvarao deonice i na poluvreme odneo devet poena prednosti.
Fener je u trećoj četvrtini zaigrao znatno bolje, postigao 22 poena, a protivnika limitirao na samo 11 i potpuno preokrenuo tok meča.
Turska ekipa je poslednju četvrtinu započela sa dva poena prednosti, ali se njihova igra u potpunosti raspala u poslednjih deset minuta.
CSKA u poslednjoj deonici zatvara sve prilaze ka svom košu, dok sa druge strane pronalazi napadački ritam.
Rezultat četvrte četvrtine bio je 28:10 za CSKA, koji meč završava pobedom od 16 poena razlike.
Najefikasniji u redovima ruske ekipe bili su Heket i Klajburn sa po 20 poena, dok je turski tim predvodio De Kolo sa 27 pogodaka.
CSKA vodi u četvrtfinalnoj seriji sa 1:0, a na fajnal-for proći će ekipa koja prva stigne do tri pobede.
U drugom četvrtfinalnom duelu, Zenit je osigurao pobedu u Barseloni.
Ruska ekipa bila je predvođena Pengosom koji je postigao 19 i Tomasom koji je dodao 12 poena.
Najefikasniji u Barseloni bili su Dejvis sa 18 i Higins sa 15 poena.
Pogledaj vesti o: Evroliga