Izvor: RTS, 26.Apr.2024, 07:09

Ђаци још данас у школама, а од сутра почиње пролећни распуст

Ученици основних и средњих школа у централној Србији биће у клупама још данас, пошто од сутра почиње пролећни распуст који траје од суботе, 27. априла до уторка, 7. маја.
Формално, пролећни распуст почиње од понедељка, 29. априла, али због викенда, распуст >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ће практично почети већ сутра. То ће бити последњи распуст пре завршетка школске 2023/2024. школске године.

С друге стране, ученици у Војводини имаће нови мини распуст од 1. до 7. маја. То је зато што су ђаци у Војводини већ имали мини распуст за време католичких ускршњих празника, од 28. марта па до 3. априла.
Крај школске године за ученике осмог разреда основних школа у Србији биће 31. маја, а за све остале ученике основних и средњих школа 14. јуна. Мала матура ће се одржати 17., 18. и 19. јуна.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.