CSKA je tim, Makabi nije, PAO ubedljiv

Izvor: B92, 21.Dec.2016, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši CSKA savladali su Makabi u Tel Avivu sa 80:76 iako su igrali bez De Koloa i Miloša Teodosića.

Domaćin je dobio prvu deonicu sa ubedljivih 31:16 i delovalo je da će uspeti da prekine seriju od tri poraza u Evroligi, ali CSKA je odigrao timski u narednih 30 minuta i upisao je 12. pobedu u sezoni.

U samom finišu je očajno odigrao Soni Vims koji je serijom izgubljenih lopti omogućio Moskovljanima da slave.

Kajl Hajns i Kori Higins to su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iskoristili i ekipa Dimitrisa Itudisa nanela je Makabiju osmi poraz u sezoni.

Higins je imao 16 poena i 3 asistencije, Fridzon je dodao 13, a Džekson 12 poena. Na drugoj strani, Gaudlok je ubacio 19, a Rad 16 poena.

Pobedu u gostima u sredu uveče osvario je i Panatinaikos koji je deklasirao Armani u Milanu sa 86:72, a domaćin je u finišu izbegao mnogo ubedljiviji poraz.

Kalates je gazdovao igrom PAO-a sa 16 poena i 6 asistencija, Majk Džejms ubacio je 19, a Rivers 12 poena. Kod domaćina, Meklin je postigao 16, a Sanders 10 poena. Raduljica je za 13 minuta imao 7 poena i 6 skokova, a Mačvan je za 18 minuta upisao 8 poena i 4 skoka.