ASVEL razbio Olimpijakos, CSKA dominantan u Valensiji

Izvor: B92, 04.Okt.2019, 22:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši ASVEL-a i CSKA ostvarili su pobede u preostala dva meča prvog dana nove sezone u Evroligi.

Nezaboravna noć u Lionu, ASVEL je neočekivano ubedljivo su savladao Olimpijakos 82:63 u svom povratničkom meču u Evroligi.

Francuski tim je sjajnom odbranom (19:9) preokrenuo rezultat u drugoj četvrtini, a onda "dotukao" grčkog velikana u drugom poluvremenu.

U poslednjem meču dana CSKA je deklasirao Valensiju 96:71 u gostima, rešivši meč >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << već u prvom poluvremenu (50:38).

Moskovljani su razbili španski tim šutem sa distancem pogodivši čak 17 trojki iz 31 pokušaja.

Najefikasniji kod "Armejaca" bio je Darun Hilijard sa 22 poena, ali je igrač meča ipak bio Majk Džejms sa 20 poena, 5 asistencija i 6 iznuđenih faulova za samo 19 i po minuta na parketu.

Dvocifren učinak su imali još Andrej Voroncevič sa 13 i Vil Klajburn sa 12 poena.

Valensiju je predvodio Majk Tobi sa 14 poena i 6 skokova, dok su po 12 ubacili Bojan Dubljević i Brok Motum.

Srpski košarkaš Vanja Marinković je postigao 3 poena (1/3 iz igre) uz po 2 skoka i ukradene lopte.